کاریکاتور

karikator

5دلیل بی خوابی و 10 روش برای حل آن!

دلیل بی خوابی و 10 روش برای حل آن!
درمان صحیح بی‌خوابی
برای درمان صحیح بی‌خوابی ابتدا باید علت بی‌خوابی را شناخت و به درمان آن پرداخت. مهم‌ترین علل بی‌خوابی را به این ترتیب می‌توان طبقه‌بندی کرد: 1. عوامل محیطی مانند سر و صدا - مسلما سر و صدای زیاد در اتاق خواب یکی از علت‌های مهم بی‌خوابی و به خصوص بیدارشدن‌های مکرر است. افرادی که در آپارتمان‌های پر ازدحام زندگی می‌کنند و دیوار و سقف‌های آپارتمان‌ها خاصیت عایق بودن صدا را ندارند، مشکل سروصدا می‌تواند به تنهایی مانع خواب راحتشان شود، به خصوص افرادی که خواب سبک‌تری دارند.....
متن کامل در ادامه مطلب


- از دیگر عوامل محیطی می‌توان به گرما یا سرمای زیاد اشاره کرد که هر کدام به تنهایی می‌توانند مانع خواب فرد شده یا اینکه، فرد را از خواب بیدار کنند.

- یكی دیگر از عوامل مهم محیطی، نور است. نور محیط می‌تواند مانع خواب فرد شود. هر چه میزان نور اتاق بیشتر باشد احتمال اینکه فرد خواب راحتی داشته باشد کمتر می‌شود.

2. استرس


استرس‌های طی روز به خصوص استرس‌های شغلی می‌تواند باعث بی‌خوابی فرد شود. توصیه می‌شود به ویژه 2 تا 3 ساعت قبل از خواب محیط آرامی را ایجاد و حتی از بحث‌وجدل دوری کنید. در صورتی که احتمال می‌دهید صحبت با کسی به جدل و بگو‌مگوهای استرس‌زا ختم می‌شود آن را به زمانی موکول کنید که با ساعت خواب شما فاصله داشته باشد.

3. مشکلات جسمی و ابتلا به بیماری‌ها


- معمولا ابتلا به بیماری به‌خصوص بیماری‌های عفونی نیاز ما را به خواب افزایش می‌دهند ولی ابتلا به برخی از بیماری‌ها نیز می‌‌تواند خواب ما را مختل کند.

- ابتلا به بیماری‌های اسکلتی-عضلانی که معمولا با درد همراه است، می‌تواند مانع خواب ما شود. کمردرد، درد در زانو و درد اندام فوقانی به‌خصوص شانه و مچ دست از جمله این موارد هستند.

- سردرد به علت‌های مختلف، ناراحتی‌های گوارشی و درد معده، ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و درد در قفسه‌ سینه، بیماری‌های ریوی به‌خصوص ابتلا به بیماری‌هایی مانند آسم که همراه با سرفه‌های مکرر هستند.

- ابتلا به دیابت یا بزرگی پروستات که افراد مبتلا به علت دفع ادرار مجبورند بارها از خواب بیدار شوند، همگی از عللی هستند که می‌توانند خواب افراد را مختل کنند. از طرف دیگر مصرف بسیاری از داروها نیز می‌تواند مانع خواب افراد شود، مانند داروهای ضدفشارخون، برخی داروهای اعصاب و روان و برخی داروهای قلب و عروق به‌خصوص اگر این داروها شب هنگام و قبل از خواب مصرف شوند.

4. عوامل روحی-روانی


عوامل روحی-‌روانی به خصوص ابتلا به بیماری‌های خلقی از جمله افسردگی می‌تواند خواب فرد را به شدت مختل کند. درمان بی‌خوابی این افراد در صورتی اساسی خواهد بود که در ابتدا افسردگی آنها درمان شود.

5. عواملی برهم زننده سیکل خواب و بیداری طبیعی بدن

در بسیاری از مشاغل افراد مجبورند که شب تا صبح را بیدار بمانند. شب‌بیداری باعث به هم ریختن ریتم خواب و در نهایت بی‌خوابی در این افراد می‌شود مانند پرستاران، پزشکان، نگهبانان، كارمندان اورژانس، آتش‌نشان‌ها، خلبانان، رانندگان و ... همچنین کسانی که به غرب یا شرق دنیا مسافرت می‌کنند در موقع خواب و بیداری خود، دچار مشکل می‌شوند. علت آن است که ساعت داخلی بدن آنها طبق روال قبلی، خواب‌آلوده می‌شود یا از خواب بیدار می‌شود در حالی که مکان جدید، ساعت خواب و بیداری دیگری را طلب می‌کند. هر چه مسافت طی شده بیشتر باشد مشکل این افراد نیز شدیدتر خواهد بود. این افراد اگر به دنبال راه‌حلی نباشند ممکن است تا چند هفته، در خواب و بیداری خود مشکل پیدا کنند. مصرف ملاتونین طبق دستور پزشک یکی از درمان‌های خوب برای رفع مشکل بی‌خوابی این افراد خواهد بود. این اختلال را jet lag می‌نامند چرا که به دنبال اختراع موتور جت و مسافرت‌های هوایی ایجاد شده است.

اما چه باید کرد؟


اگر بخواهیم برای همه مبتلایان به بی‌خوابی یک درمان توصیه کنیم قطعا توصیه به رعایت بهداشت خواب است و اگر بخواهیم افراد را از یک کار برحذر داریم، عدم‌مصرف خودسرانه داروهای خواب‌آور خواهد بود. قبل از خواب این نكات را رعایت كنید:

1.
شرطی‌شدن بدخوابی را از بین ببرید و تمرین‌های ریلكس‌سازی (آرام‌سازی ذهن و عضلات) را بیاموزید.

2.
یكی از نكات مهم در بهداشت خواب، پرهیز از مصرف غذای سنگین قبل از خواب است. توصیه می‌شود افرادی كه در خوابیدن خود مشكل دارند در ساعت‌های قبل از خواب، شام سبك صرف كنند. محتوای شام هم بهتر است بیشتر حاوی كربوهیدرات باشد.

3.
از نوشیدن مایعاتی چون نوشابه، شكلات، چای و قهوه قبل از خواب پرهیز كنید.

4.
استفاده از هر گونه وسایل الكترونیكی مانند بازی‌های كامپیوتری و تماشای بیش از حد تلویزیون كه باعث اختلال در غده هیپوفیز و خواب می‌شود ممنوع است.

5.
استرس و اضطراب یكی از عوامل موثر در بی‌خوابی است. همه افراد نگرانی‌ها و فکر در مورد کارهای روزمره و آینده را با خود دارند اما مهم این است که این افكار را هنگام خواب از خود دور كنید.

6.
هنگام خواب لامپ‌های پرنور را خاموش و نور اتاق را برای شب تنظیم كنید.

7.
در فصل‌های مختلف درجه حرارت اتاق را متعادل نگه دارید. نباید بیش از حد اتاق را گرم کنید.

8.
بالش نرم زیر سر بگذارید.

9.
قبل از رفتن به رختخواب دوش بگیرید. دوش آب گرم بدن را متعادل و فرمان خواب صادر می‌كند.

10.
ا
ز مصرف خودسرانه داروها بپرهیزید. بعضی داروها در ابتدا خواب‌آورند اما در ادامه باعث اختلالات خواب می‌شوند.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۶ساعت ۲۳:۲۳ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

کدامشان اول بوجود آمدند(مرغ یا تخم مرغ) ؟

شاید شما هم تاکنون به این سوال خنده دار اما جالب فکر کرده اید که ابتدا مرغ به وجود آمده تا تخم مرغ. . ؟

ظاهرا این نکته ذهن دانشمندان را هم به خود مشغول کرده و آنها را بر آن داشته تا بتوانند با دلایل علمی‌و منطقی جواب سوال را پیدا کنند!

آقای دکتر کوین فریمن از دانشگاه Sheffield به عنوان سخنگوی تیم تحقیقاتی که اعضای آن شامل محققین دانشگاه های Sheffiled و Warwick می‌باشد، در بیان این نکته می‌گوید:

زمانیکه مشغول بررسی مراحل تشکیل پوسته تخم مرغ با استفاده از یک ابر رایانه به نام HECToR بودیم، دریافتیم که یک پروتئین به نام ovocledidin-17 در مرحله تشکیل پوسته تخم مرغ نقش حیاتی دارد.

این پروتئین سرعت تشکیل پوسته تخم مرغ را بالا می‌برد و در زمان اتمام واکنش های پیدایش، خود بدون تغییر باقی می‌ماند. تشکیل پوسته تخم مرغ بدون وجود این پروتئین غیر ممکن می‌باشد.

خب حالا فکر می‌کنید که این پروتئین در کجا یافت می‌شود؟ بله در بدن مرغ ها! پس از این یافته گروه تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که مرغ قبل از تخم مرغ به وجود آمده است.

این دستاورد علمی‌ذهن عده زیادی را از این مشغله دایمی‌که ابتدا مرغ به وجود آمده و یا تخم مرغ آزاد کرده است و شاید حالا با فراغت خاطر بیشتری بتوانند نیمرو بخورند. البته ما هم مانند شما می‌دانیم که چنین سوالی از اساس صحیح نیست. اما به هر حال علم برای این سوال هم جواب پیدا کرده است….

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۶ساعت ۲۳:۲۱ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

ماشین زنونه

شرکت اتومبیل سازی ولوو اقدام به ساخت ماشینی کرده که مخصوص استفاده خانم‌هاست. YCC که برگرفته از Your Concept Car و به معنی "ماشین مفهومی شما" نامگذاری شده، اولین اتومبیلی است که منحصرا به سفارش زنان و برای زنان در شرکت ولوو ساخته شده است. برخی از ویژگیهای این خودرو: 1. هیچ راهی برای دسترسی راننده(خانوم ها) به موتور و قسمت های حساس وجود ندارد یعنی کاپوت ماشین باز نمی شود. علتش این است که این ماشین فقط در هر 50.000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن دارد و در صورت نیاز به هر نوع سرویس خودش توسط فرستنده بی سیم به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز خبر می‌دهد! 2. با لاستیک پنچر قادر به ادامه حرکت است یعنی راننده نیازی به توقف و تعویض لاستیک ندارد! 3. راننده فقط میتواند به ماشین بنزین بزند و یا آب شیشه شور را پر کند. ضمنا در باک و مخزن شیشه شور طراحی خاصی دارد که با بیرون کشیدن سرشلینگی خودبخود بسته می شود ! 4. قبل از اینکه راننده بخواهد پارک کند سیستم هوشمند تشخیص می دهد آیا جای کافی برای پارک هست یا نه و در صورت وجود جای خالی به راننده برای پارک کمک می کند! 5. چون خانوم ها معمولا آنقدر خرید می کنند که دستهایشان کاملا پر است و برای بازکردن در بخصوص در مواقع بارندگی دچار مشکل میشوند سیستم درها طوری طراحی شده که با رسیدن راننده کنار ماشین خودبخود نزدیکترین در باز می شود! 6. کاپوت جلو و گلگیرها و قوس سقف طوری طراحی شده که راننده بتواند فاصله های جلو و عقب ماشین را کاملا تشخیص دهد! 7. پدال ها در صورت تصادف جمع می شوند تا صدمه ای به پای راننده وارد نشود! 8. فرمان و صندلی و پدالها و پنل جلو با راننده بصورت خودکار تطبیق داده می‌شود! 9. از آن جا که خانوم ها تمایل زیادی به تغییر دکوراسیون و مبلمان خانه دارند برای تامین این نیاز روکش صندلیها و کلا تودوزی براحتی قابل تعویض است!
+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۶ساعت ۲۳:۱۷ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

برترین عکس های فضایی در سال 2010+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۵ساعت ۸:۵۹ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

چهارمورد که شما هرگز در مورد موبایل نشنیده اید


اقداماتی وجود دارد که می توان در مواقع فوری و ضروری انجام داد. موبایل شما می تواند یک نجات دهنده زندگی یا یک ابزار فوری برای نجات باشد.


    
اول       وضعيت فوق العاده

 

شماره تلفن وضعيت فوق العاده در كشورهاي جهان 112 است. در ایران نیز اگر شما حتی در یک مکان خارج از محدوده شبکه موبایل خود قرار داشته باشید، شماره 112 را بگیرید، موبایل در هر شبکه موجود جستجو می کند تا یک تماس وضعيت فوق العاده برای شما برقرار کند. (پلیس، اورژانس، آتش نشانی یا...) و جالب اینکه این شماره حتی زمانیکه صفحه کلید قفل است نیز کار می کند.

حتی با گوشی بدون سیم کارت نیز میتوانید به شماره 112 زنگ بزنيد.


دوم        آیا تا بحال کلیدهای خود را در ماشین جاگذاشته اید؟


آیا ماشین شما یک دستگاه کنترل از راه دور بدون کلید دارد؟ این وسیله می تواند روزی مفید باشد. یک دلیل خوب برای داشتن یک موبایل: اگر شما کلیدهای خود را در ماشین جاگذاشته باشید،و مثلاً دستگاه کنترل در منزل باشد به موبایل یک نفر در منزل از طریق موبایل خودتان تماس بگیرید. تلفن خود را در حدود فاصله 1 متر از ماشین قرار دهید و از فرد مقابل در منزل بخواهید که کلید کنترل درب بازکن ماشین را فشار دهد، و آنرا نزدیک موبایل خود قرار دهد. قفل ماشین شما باز خواهد شد. با این کار نیاز نیست کسی کلیدها را شخصاً بیاورد. فاصله هیچ تاثیری ندارد. شما می توانید کیلومترها فاصله داشته باشید، اگر شما بتوانید با کسی که ریموت کنترل ماشین شما را دارد ارتباط برقرار کنید، شما می توانید قفل ماشین خود را باز کنید. باور ندارید امتحان کنید و متعجب شوید . من امتحان کردم 


 

سوم     چگونه یک موبایل دزدیده شده را غیرفعال کنیم؟


برای چک کردن شماره سریال موبایل خود، کلید های زیر را به ترتیب فشار دهید:

*#06#

 یک کد دیجیتالی  روی صفحه نمایش ظاهر می شود. این شماره مختص دستگاه شما است. این شماره را یادداشت کنید و در جایی امن نگه دارید. هنگامیکه موبایل شما دزدیده می شود، شما می توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید. سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند، حتی اگر دزدها SIMکارت را عوض کرده باشند. تلفن شما کاملاً غیرقابل استفاده خواهد شد. شما ممکن است نتوانید موبایل خود را بازپس گیرید، اما حداقل می دانید کسیکه آنرا دزدیده است دیگر نمی تواند از آن استفاده کند یا آنرا بفروشد. اگر هر کسی این کار را بکند، دیگر دزدین موبایل هیچ فایده ای نخواهد داشت.

 

 


چهارم       قدرت باطری مخفی شده


در نظر بگیرید باطری موبایل شما خیلی کم است. برای فعال کردن کلیدهای  #3370* را فشار دهید. موبایل شما با این اندوخته راه اندازي مجدد خواهد شد و موبایل افزایش 50 % در باطری را نشان می دهد. این فضای اندوخته هنگامیکه موبایل خود را شارژ می کنید، خودبه خود شارژ خواهد شد

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۴ساعت ۲۰:۲۷ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

گیتاری که بدون سیم می نوازد.


گیتاری که بدون سیم می‌نوازد

یک شرکت سازنده سازهای الکترونیکی به تازگی گیتاری طراحی کرده که به جای سیم، کافیست روی صفحات لمسی آن ضربه زده و صدای مورد نظرتان را ایجاد کنید.

به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، یک شرکت سازنده سازهای الکترونیکی به تازگی گیتاری طراحی کرده که در آن از ۶ عدد سیمی که در همه گیتار‌ها وجود دارد خبری نیست، در عوض یک صفحه ۸ اینچی روی آن تعبیه شده که فقط کافی است نوازنده برای اجرای نت موردنظر خود، این صفحه را لمس کند.

بر اساس گزارش دیلی میل، مزیت دیگر این گیتار این است که نوازنده به کمک صفحه لمسی آن می‌تواند صدای حاصل از نت‌های ایجاد شده را تغییر داده و به اصطلاح به آن افکت (Effect) هم اضافه کند.

نام این گیتار بدون سیم را، کیتار (Kitar) تلفیقی از اسم سازهای گیتار و کیبورد گذاشته‌اند. در این ساز با نصب یک رایانه این امکان فراهم شده تا حدود یک صد صدای مختلف ایجاد شود.

گیتاری که بدون سیم می‌نوازد

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۴ساعت ۲۰:۲۱ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

محاسبه طول عمر و ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی در شما

محاسبه طول عمر و ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی در شما

زیر تظر گروه متخصصین آمار حیاتی داخلی و قلب و عروق

قلب انسان

آنچه مسلم است  طول عمر و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی وابسته به فاکتورهای مختلفی است  که شاید هنوز خیلی از آنها بر ما پوشیده است اما در اینجا بر اساس آخرین دست آوردهای پزشکی و اصول اثبات شده موجود که در کتابهای مرجع نیز درج شده و  در صحت آن هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد درصد احتمال ابتلا به بیماری‌های ایسکمیک قلب و طول عمر احتمالی شما محاسبه می‌گردد. به امید آنکه با تصحیح برخی از اشکلاتی که ممکن است در شما وجود داشته باشد و به کار بستن توصیه هایی که در پایان برایتان خواهیم داشت از عمر طولانی‌تری برخوردار شوید

نوار قلب

لطفا جهت انجام تست اینجا کلیک کنید. حتماً سوالات را به دقت پاسخ دهید.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۴ساعت ۲۰:۱۹ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

چشم چرونی یا ذهن چرونینیاز به جنس مخالف، یکی از نیازهای اساسی است که وقتی توسط شخصی از جنس مخالف برطرف می شود آن قدر در فرد احساس رضایت و خشنودی ایجاد می کند که مسلما هر فردی برای رسیدن به این خشنودی نسبت به جنس مخالف کشش پیدا می کند و...

چشم چرانی یا ذهن چرانی؟

نیاز عاطفی اشتیاق و خواسته ای است که در صورت ارضا شدن در فرد احساس رضایت و شادمانی ایجاد می کند و در غیر این صورت موجب احساس ناکامی و ناخشنودی در فرد می شود. شاید هزاران نیاز عاطفی وجود داشته باشد، نیاز به تفریح، تماشای فوتبال، رفتن به خرید، شرکت در مهمانی و ... بعضی از این نیازها در ما وجود دارد و بعضی دیگر وجود ندارد. اما برخی از نیازهاست که در همه ما مشترک است. نیاز به جنس مخالف، یکی از نیازهای اساسی است که وقتی توسط شخصی از جنس مخالف برطرف شود آن قدر در فرد احساس رضایت و خشنودی ایجاد می کند که مسلما هر فردی برای رسیدن به این خشنودی نسبت به جنس مخالف کشش پیدا می کند و به طور قطع برای کنترل و هدایت و ارضا این نیاز در مجرای طبیعی است که اسلام ازدواج را امری مستحب موکد قرار داده است. اما گاهی اوقات این کشش شکل غیر طبیعی به خود گرفته و تبدیل به اختلال می گردد. یکی از انواع این اختلالات چشم چرانی است که عمدتا در مردان مشاهده می شود. این که مشکل به چه دلیل در افراد شکل می گیرد می توان دلایل مختلفی را نام برد. به تعریف و نشانه شناسی این مشکل نخواهیم پرداخت چرا که برای همگان روشن است ولی ذکر این مطلب ضروری است که این مشکل در بسیاری از موارد علی رغم میل باطنی فرد شکل گرفته و افراد بعد از ارتکاب این عمل، عمدتا احساس گناه می کنند و همچنین سعی دارند این رفتار را مخفیانه و به دور از چشم قربانی انجام دهند.

 

به طور کلی برای بروز این رفتار چند عامل مهم را می توان برشمرد

* تربیت دوران کودکی، نوجوانی و بزرگسالی

* قدرت تجسم

* جذابیتهای(محرکهای) محیطی

* تغذیه های فکری شامل دوستان که یک کلاس آموزشی غیر رسمی به شمار می روند و خصوصا در دوران نوجوانی بسیار نقش دارد.

* رسانه های گروهی، ماهواره، سایتهای اینترنتی

* جو خانوادگی(مانند عدم رعایت شئونات رفتاری از جانب پدر و مادر و یا پوشش نادرست مادر در منزل

* فیلمها و کتابهایی که در سنین نامناسب در اختیار کودک یا نوجوان قرار گیرد

* محرومیتهای شخصی

منظور از مدیریت ذهن این است که محتوای ذهن و فکرمان را خودمان انتخاب و کنترل کنیم. افراد مبتلا به چشم چرانی فاقد چنین توانایی مدیریتی هستند و وقتی انتخابی بر روی محتوای ذهن خود ندارند

مسلما هر فرد نیازمند آن است که از لحاظ عاطفی و احساسی مورد توجه قرار گیرد. اگر این ارضا عاطفی و احساسی به موقع صورت نگیرد، مسلما این نیاز در فرد شکل گرفته و برای تامین آن ممکن است به رفتارهای نامعقول اقدام نماید. برخی از افراد وارد روابط تعریف نشده با جنس مخالف می شوند. این دسته از افراد از لحاظ شخصیتی دارای تیپ برون گرا هستند ولی تیپ شخصیتی درون گرا رفتارهای دیگری مانند چشم چرانی را اتخاذ می کند.

 

فقدان مدیریت ذهن

منظور از مدیریت ذهن این است که محتوای ذهن و فکرمان را خودمان انتخاب و کنترل کنیم. افراد مبتلا به چشم چرانی فاقد چنین توانایی مدیریتی هستند و وقتی انتخابی بر روی محتوای ذهن خود ندارند، خود ذهن محتواها را پیدا کرده و کار می کند که مسلما محتوای انتخابی ذهن ما تحت تاثیر آرزوها، نیازها، اضطراب، کمبودها و ناکامی ها و ... خواهد بود. وقتی ذهن ما درست کار نکند و تنها تحت تاثیر ناکامی ها باشد مسلما بر روی رفتار هم تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

 

حال برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

 

چشم چرانی یا ذهن چرانی؟

اگر شما فردی هستید که از این مشکل رنج برده و دایما احساس گناه می کنید بهتر است که به این نکات توجه داشته باشید:

 

* این تعهد را در خودتان ایجاد کنید که به محض قرار گرفتن در موقعیت چشم چرانی، فرمان توقف یا "ایست" به خودتان بدهید. این تمرین را می توان از موقعیتهای خنثی آغاز کرد. مثلا وقتی مشغول تماشای تلویزیون، یک فیلم، یک شی و .. هستید این فرمان را به خودتان بدهید و خودتان را موظف کنید که مثلا پانزده دقیقه به تماشای آن صحنه نپردازید. از آن طریق می توانید بر روی نگاههای خود کنترل بیشتری بیابید و هنگامی که در موقعیت تحریک کننده قرار بگیرید بر روی رفتارتان تسلط بیشتری داشته باشید.

 

* به طور قطع افرادی که دچار مشکل چشم چرانی هستند خوب می دانند که در چه موقعیتهایی و در مقابل چه افرادی بیشتر دچار این مشکل می شوند لذا توصیه می شود حتی الامکان این موقعیتها را شناسایی کرده و از قرار گرفتن در این موقعیتها احتراز کنند.

* اگر ناخواسته در چنین موقعیتهایی قرار گرفتید(مثلا در یک اتاق انتظار و یا آسانسور با تعداد زیادی خانم رودر رو شدید) آرامش خودتان را حفظ کنید، چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید فکرتان را متمرکز کنید. به خاطر داشته باشید که این یک موقعیت طبیعی است که هر کسی می تواند در معرض آن قرار بگیرد اما شما به خاطر مشکلی که داشته اید با این نوع موقعیتها دچار چالش می شوید. در هر حال سعی کنید نگاه خود را متوجه محرکهای خنثی محیط مانند مطالعه مجله، نگاه کردن به زمین و در صورت امکان به ترک موقعیت بپردازید.

* موفقیتها و شکستهای خود و همچنین موقعیت هر کدام از آنها را ثبت کنید. ثبت این موارد و این خود نظاره گری، بر توانایی کنترل شما می افزاید.

* زود تسلیم نشوید احساس ناکامی، رنجش، اضطراب، خشم و تنفر و .. احساساتی است که مسلما با تلاشهای شما برای غلبه بر این مشکل توام می شود. بنابراین زود نا امید نشوید. اگر تمرکزتان را حفظ کرده و به تلاشتان ادامه دهید این احساسات زودگذر خواهد بود.

 

چشم چرانی اگر به صورت عادت در آمده باشد همچون خصایص طبیعی و ذاتی، دامنه دار و پرنفوذ می گردد و به منزله طبیعت دوم در می آید. در این حال رهایی از این عادت ناپسند، نیاز به تصمیم و عزمی راسخ دارد

* طرد افکار شیطانی برای کنترل نگاه باید اندیشه را از نفوذ افکار شیطانی دور نگه داشت زیرا گام نخست در انحراف، فکر کردن درباره آن است.

* تقویت اراده چشم چرانی اگر به صورت عادت در آمده باشد همچون خصایص طبیعی و ذاتی، دامنه دار و پرنفوذ می گردد و به منزله طبیعت دوم در می آید. در این حال رهایی از این عادت ناپسند، نیاز به تصمیم و عزمی راسخ دارد.

 

آنچه در شروع کار مهم است خواستن و انگیزه داشتن است.

برای مبارزه با چشم چرانی باید دو کار انجام داد:

* به خواسته نفس پاسخ داده نشود.

* عادت پسندیده ای جایگزین گردد و خود را به کارهای مناسب و مطلوب مانند مطالعه کتاب و ورزش مشغول ساخت.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۴ساعت ۲۰:۱۰ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

به این میگن فکر ژاپنی !!!

 
 
 
 
 

 

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۴ساعت ۲۰:۱ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

چگونه از شر تبلیغات کوفتیه فیس بوک خلاص شویم؟

سلام عرض شد
اگر از کابران فیس‌بوک هستید، احتمالا بارها و بارها اعصابتان بابت انواع و اقسام تبلیغات در فیس‌بوک خورد شده است (شاید هم شما از دیدن آن‌ها لذت می‌برید!، اگر اینچنین است، می‌توانید از خواندن ادامه مطلب صرف‌نظر کنید).
بیایید گام به گام برای حذف این تبلیغات آزاردهنده پیش برویم.

سه گام تا حذف تبلیغات فیس‌بوک:

۱- شما بایستی مرورگر فایرفاکس و سپس افزونه‌ی گریزمانکی را نصب کنید.
۲- سپس اسکریپت Remove All Facebook Ads را به فایرفاکس خود اضافه کنید.(اینجوری)
۳- ببخشید، مرحله‌ی سومی وجود ندارد!

اگر اسکریپت ذکر شده به درستی نصب شده باشد، دیگر نباید تبلیغاتی در فیس‌بوک دیده شود!

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۲۴ساعت ۱۹:۵۴ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

حساسیت یا سرماخوردگی؟

حساسیت یا سرما خوردگی - mahu.ir

پشت سر هم عطسه مي‌كنيد و آبريزش بيني داريد؟ چشمان قرمز شما هم خبر از حالتان مي‌دهد. وقتي تعداد اين عطسه‌ها كمي بيشتر از حد معمول مي‌شود، حتما شك مي‌كنيد كه سرما خورده‌ايد يا شايد هم حساسيت‌هاي بهاره به سراغتان آمده است. اما اين سوال كه اين علائم به دليل سرماخوردگي ايجاد شده است يا حساسيت، شايد هميشه بي‌جواب باقي بماند. مگر زماني كه علائم ديگري هم نمايان شود و بالاخره حضور يكي را تاييد كند.

البته خوب است بدانيد عطسه، سرفه و آبريزش بيني معمولا به عنوان نشانه‌هايي مشترك، هم در حساسيت و هم در سرماخوردگي نمايان مي‌شود. اما اگر ترشحات بيني شما رنگي زرد دارد، بايد بيشتر به فكر سرماخوردگي باشيد، چون حساسيت به طور معمول باعث بروز ترشحاتي بي‌رنگ و روشن مي‌شود.

چشم‌های قرمز؛ حساسيت يا سرماخوردگی

اما گاهي شايد علاوه بر نشانه‌هايي كه گفته شد، قرمزي و خارش شديد چشم‌ها همراه با اشك ريزش نيز براي شما ايجاد شود. اين شرايط مربوط به كدام يك است؛ حساسيت يا سرماخوردگي؟

اگر عطسه‌ها و سرفه‌ها با خارش و آبريزش بيني هم همراه بوده و چشم‌ها را اشك‌آلود و قرمز كرده است، بهتر است بيشتر به فكر حساسيت باشيد. معمولا يك سرماخوردگي ساده باعث خارش چشم‌ها و بيني نمي‌شود، در حالي كه حساسيت چنين نشانه‌اي خواهد داشت. البته اگر به يك بيماري خاص تنفسي مانند آسم دچار هستيد، خس‌خس سينه و تنگي‌نفس را نيز تجربه خواهيد كرد. اين شرايط مي‌تواند به عفونت‌هاي دستگاه تنفسي مانند برونشيت و ذات‌الريه هم مرتبط باشد و به همين دليل بهتر است با مراجعه به پزشك، بررسي‌هاي لازم را انجام دهيد.

حساسیت یا سرماخوردگی - mahu.ir

حساسيت با تب همراه نيست

اگر تب كرده‌ايد و گلو‌درد داريد، ديگر نبايد زياد به حساسيت شك كنيد. معمولا حساسيت با تب همراه نيست و اين نشانه مي‌تواند نشان‌دهنده سرماخوردگي باشد. بنابراين اگر درجه حرارت بدن شما افزايش پيدا كرده ‌است، گلودرد نيز ممكن است به سرماخوردگي يا ديگر عفونت‌ها مربوط باشد.

البته حواستان باشد اگر همراه با گلودرد، هنگام بلعيدن غذا درد داريد يا با مشكل مواجه هستيد، به پزشك مراجعه كنيد. در چنين شرايطي نبايد خوددرماني كنيد و با تصور بروز حساسيتي ساده، از بيماري‌هاي مهمي كه مي‌تواند سبب اين حالت شود غافل شويد.

هنگام تب نيز درجه حرارت بدن را دائم كنترل كنيد. افزايش درجه حرارت مي‌تواند نشان‌دهنده آنفلوآنزا باشد. اگرچه علائم سرماخوردگي و آنفلوآنزا معمولا يكسان است (سرفه، گرفتگي بيني، خستگي و درد)، اما تب بالا، لرز و تهوع مي‌تواند نشانه بروز آنفلوآنزا باشد. براي درمان اين بيماري علاوه بر مراجعه به پزشك، بايد مقدار زيادي مايعات بنوشيد و استراحت كنيد تا بدن براي مقابله با عفونت آماده شود.

حساسيت چند روز ادامه پيدا می‌كند؟

علائم و نشانه‌هاي حساسيت تا روزي كه عامل ايجادكننده آن وجود دارد، ادامه خواهد داشت. بنابراين اگر حساسيت شما در فصلي خاص شروع مي‌شود و عامل ايجاد آن مربوط به دوره‌ زماني خاصي است، وقتي برطرف خواهد شد كه عامل آن نيز از بين برود. مثلا اگر به گرده گياهان حساسيت داريد، تنها هنگامي بهتر خواهيد شد كه ديگر گرده‌اي در محيط نباشد. البته اگر به چيزي حساسيت داريد كه هميشه وجود دارد، علائم مزمن خواهد شد.

در نهايت توجه داشته باشيد با وجود اين‌كه سرماخوردگي در زمستان و حساسيت در بهار شيوع بيشتري پيدا مي‌كند، اما در هر زماني از سال امكان بروز چنين شرايطي وجود دارد.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۸ساعت ۱۱:۲۱ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

نتیجه اولین پیوند کامل صورت +عکس

دالاس وینز" می خواهد پس از جراحی موفقیت آمیز پیوند کامل صورت، دوباره نوازش انگشتان دختر چهار ساله اش را بر روی صورتش احساس کند، رویایی که پس از حادثه هولناکی که منجر به از شکل افتادن صورت وی شده بود، برایش غیر ممکن بود.

به گزارش مهر، کمتر از دو ماه از زمانی که صورت وی تحت جراحی پیوند کامل قرار گرفت، حس لامسه به صورت وی بازگشته است و تنها چیزی که پس از آن برایش اهمیت داشت، تایید دختر چهار ساله اش بود وینز می گوید دخترم هنوز من را پدر خود می داند و به من گفت که خیلی خوش قیافه ام.

از نظر جراحان جراحی پیوند کامل صورت وینز در زمینه جراحی ترمیمی پیشرفت بزرگی به شمار می رود. وینز در نوامبر سال 2008 زمانی که 28 سال داشت، داوطلب نقاشی کلیسا شد اما در هنگامی که صورتش در نزدیکی کابل برق پر فشار قرار داشت، طی یک حادثه و سوختگی شدید کل صورتش را از دست داد.تیمی که جراحی صورت وینز را به عهده داشتند متشکل از 30 جراح بود که قصد داشتند یکی از نادرترین جراحی های پیوند کل صورت را انجام دهند. در اواسط ماه مارچ طی یک جراحی 15 ساعته پیشانی، ساختار بویایی، بینی، لبها و پوست صورت جدید به چهره وینز پیوند زده شد. در این جراحی ماهیچه ها و عصبهایی به صورت وینز پیوند زده شد تا لامسه و حرکت به صورت وی بازگردد.


چهره جدید وینز به چهره اصلی اهدا کننده و چهره پیشین وینز هیچ شباهتی ندارد زیرا جمجمه وینز شکل متفاوتی از اهدا کننده اش دارد. تنها چیزی که از حادثه دردناک برای وی باقی مانده است ریش بزی است که وی در تمامی طول جراحی و درمان می خواست آن را حفظ کند، و پس از پیوند پزشکان دریافتند چهره جدید نیز از قابلیت رشد مو برخوردار است، حتی بخشهایی از موهای وینز از میانه جمجمه به بعد به پوست اهدا کننده اختصاص دارد.


وی در حال حاضر می تواند فشار را بر روی صورتش احساس کند، و طی 6 تا 9 ماه آینده قدرت احساس لامسه و حرکت دادن ماهیچه های صورت و لبها را به دست خواهد آورد. قدرت تکلم وی در حال حاضر کمی مشکل دارد اما پزشکان انتظار دارند با بهبود یافتن رشته های اعصاب، صحبت کردن وی نیز بهبود پیدا کند.


اولین چیزی که وینز توانست بو کند "لازانیا" و سپس گلهایی بود که برای وی به بیمارستان آورده بودند. دشوارترین رویدادی که وی باید با آن کنار بیاید از دست دادن چشمها است، کره راست چشم وی هنوز سالم است اما هیچ قدرتی ندارد. به گفته پزشکان به دلیل ضعف تکنولوژی در حال حاضر هیچ امیدی به ترمیم بینایی وینز نیست، اما شاید تحولات آینده بتواند تغییری در زندگی او به وجود بیاورد.


طی ده سال گذشته در زمینه ترمیم صورت و جراحی های پیوند پیشرفتهای قابل توجهی به وجود آمده است، یکی از جدید ترین نمونه های پیوندهای موفقیت آمیز، پیوند کامل صورت مردی به نام اسکار در اسپانیا بود که در آوریل سال گذشته رخ داد. اولین پیوند جزئی صورت نیز در سال 2005 در فرانسه رخ داده است.

بر اساس گزارش سی ان ان، وینز باید تا پایان زندگی خود از داروهایی برای کنترل سیستم ایمنی بدنش استفاده کند تا بدنش نسوج جدید را پس نزند.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۸ساعت ۱۱:۲۰ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

DEAD SPACE(2)TRAILER

مدت زيادي از ارايه نسخه دوم بازي فضاي مرده Dead Sapce نمي گذرد. اين بازي با استقبال زيادي مواجه شده است.

 

داستان بازي:

داستان فضای مرده ۲ از آنجا شروع میشود که آیزک نقش اول این بازی مهیج در دژ فضایی تحت مراقبتهای ویژه قرار گرفته است . دلیل برگشت آیزک به دژ یافتن دوست دختر سابقش نیکل میباشد که در لحظات آخر فضای مرگ 1 او را از دست میدهد . آیزک که امیدوار بود نیکل را زنده بیابد برای بار دوم پا به آن دژ ترسناک گذاشت. این بازی از همان لحظه اول نشان میدهد که آیزک به شدت در توهم نیکل است. نقاط ضعف بازی محیط تقریبا تکراری و کمبود demo میباشد ولی در عوض نقاط مثبت زیادی هم دارد از جمله گرافیک عالی، گیم پلی فوق العاده و جزِییات جالب .

 

 

اما امروز ترينر بازي فضاي مرده 2  و سيو آن و ترينر بازي فضاي مرده نسخه 1 را براي شما آماده كرده ام كه اميدوارم آنرا دانلود و از آن لذت ببريد:

 

 

براي دانلود ترينر بازي Dead Space 2 از لينك زير استفاده نماييد:

 

Download Now

 

براي دانلود سيو و ذخيره بازي Dead Space 2  از لينك زير استفاده نماييد:

 

Download Now

 

 

تمامي مراحل به اتمام رسيده است و تمام امكانات بازي باز مي باشد.

 

 

 

براي دانلود ترينر بازي فضاي مرده 1 Dead Space 1 از لينك زير استفاده نماييد:

 

Download Now

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۸ساعت ۱۱:۲ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

کول دیسک های عجیب و زیبا

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۸ساعت ۱:۲۲ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

بزرگترين پل خرپايي كشور در اليگودرز

برای دیدن بزرگترین پل خرپایی کشور باید به مرز لرستان و چهارمحال و بختیاری رفت، جایی که به دلیل دورافتادن از مراکز استانها در آنجا محرومیتی عمیق ریشه کرده و این همت است که چاره گشای این محرومیت شده است.

 مرز لرستان(شهرستان اليگودرز) و چهارمحال و بختیاری را رودخانه ای به نام رودبار پیوند داده است. رودخانه ای خروشان و سخت که مردم منطقه هم از آن خاطرات خوش دارند و هم خاطرات تلخ.

خاطرات تلخی از کابوس "گرگر" و روستائیانی که سالها مجبور بودند برای عبور از این رودخانه به آب بزنند یا جان را می دادند یا انگشتان دستشان را.ولی امروز به برکت همت مسئولان دولت دهم این مشکل در این روستا رفع شده تا علاوه بر رفع مشکلات دو روستای "چال فهره" و "چین" استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری به هم پیوند بخورد

روستای بزنوید در الیگودرز استان لرستان

با احداث اين پل علاوه بر رفع مشكلات تردد روستاييان 'چال فهره' و 'بزنويد' از توابع بخش بشارت اليگودرز، ارتباط زميني استان هاي لرستان و چهار محال بختياري نيز برقرار شده است.

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

اين پل علاوه بر استفاده عابرين پياده و احشام، قابليت عبور خودروها و محموله هايي با وزن 70 تن را نيز داراست.
بخش بشارت اليگودرز به مركزيت دهستان بزنويد با 11 هزار نفر جمعيت در 100 كيلومتري شهر اليگودرز قرار دارد.
مراسم بهره برداري از اين طرح عمراني و خدماتي با حضور مديركل دفتر مناطق محروم نهاد رياست جمهوري، استاندار لرستان و جمعي از مسئولان محلي برگزار شد.

یکی از کارگران هنگام کار جهت احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

کارگران هنگام کار جهت احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

کارگران هنگام کار جهت احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

نمایی از روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان
احداث بزرگترین پل خرپایی کشور در روستای بزنوید از توابع الیگودرز استان لرستان

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۱۸ساعت ۱:۱۴ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

15 نکته جالب در مورد اینترنت

گاهی بد نیست که با زبان اعداد، مروری بر اینترنت داشته باشیم، پدیده‌ای که سخت وابسته‌اش هستیم:

ما همگی می دانم که اینترنت وسعت زیادی دارد. اما  گاهی اوقات با بررسی آمار و ارقام به این نتیجه می رسیم که  گستردگی این دهکده جهانی قابل اندازه گیری نیست.

گستره بی انتهایی از اطلاعات با چند کلیک ساده در دسترس است و به راحتی قابل درک است که چرا 70 در صد کاربران اینترنت این حجم از اطلاعات را بسیار خسته کننده می دانند. باهم از منظری متفاوت این پدیده بی انتها را بررسی می کنیم.

  

1. اینترنت چقدر بزرگ است؟! 

شرکت گوگل (موتور جستجوی جهانی) مقدار حجم اطلاعات در اینترنت را در حدود 5 میلیون ترابایت  تخمین زده است، که معادل 5 میلیارد گیگابایت و یا 5 تریلیون مگابایت است.
این درحالی است که مغز انسان بین  یک تا ده ترابایت اطلاعات را می تواند ذخیره کند.

پس این بدین معنی است که با درنظر گرفتن میانگین 5 ترابایت اطلاعات به ازای هر فرد، اینترنت می تواند مغز میلیون ها انسان را در خود جای دهد.

از سوی دیگر 212 عدد DVD معادل ذخیره 1 ترابایت اطلاعات است. پس بیش از 1 میلیارد DVD در اینترنت جای می گیرد. و  40 عدد از دیسک های مادونه آبی می تواند 1 ترابایت اطلاعات را ذخیره کند. پس بیش از 200 میلیون  اطلاعات دیسک در اینترنت می تواند قرار گیرد.


2. میزان دسترسی به اینترنت:

جمعیت موجود در اینترنت
26.6 درصد از کل جمعیت دنیا کاربر اینترنت هستند: 
شمال آمریکا: 76.2%
استرالیا و اقیانوسیه: 60.8%
اروپا: 50.3%
آمریکای لاتین و جزایر کارییب: 31.9%
خاورمیانه: 28.8%
آسیا: 20.1%
آفریقا:8.7%

تقریبا 27 درصد مردم جهان کاربر اینترنت هستند. در این میان کشور آمریکا به تنهایی 76.2 درصد از کل کاربران را به خود اختصاص می دهد در حالی که این میزان تنها 5 درصد کل جمعیت دنیا است. 

3. ایمیل:

247 میلیارد ایمیل در هر روز ارسال می شود.81% از ایمیل ها، اسپم هستند (200 میلیارد ایمیل اسپم در هر روز)
90 تریلیون ایمیل هر ساله فرستاده می شود.

4. نبرد اینترنت و تلویزیون: 
این هم بسیار سخت است که بگوییم صرف اوقات تفریح در اینترنت بیشتر از تلویزیون است یا در واقع از آن پیشی گرفته است. زیرا  تعداد قابل توجه ای از مردم از هر دو امکان به طور هم زمان استفاده می کنند. 

در آمریکا استفاده همزمان از اینترنت و تلویزیون به میزان 59 درصد است.

5. اینترنت در زندگی نوجوان‌ها:

نوجوانان به طور متوسط  در هر هفته 31 ساعت را در اینترنت می گذرانند.


2 ساعت آن عموما صرف شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب و چت کردن می شود.
3.5 ساعت آن صرف دوستان می شود.
1.5 ساعت بر روی سایت های اجتماعی- خانواده می گذرد.
بیش از یک ساعت زمان جستجو برای جراحی های زیبایی و مسائل زیبایی است.
35 دقیقه صرف روش های رژیم و کاهش وزن می گردد.
2 ساعت آن هم به دیدن هجویات و مسائل غیر اخلاقی می گذرد.
در مقایسه با کل این مسائل، 4 ساعت از زمان نوجوانان برای انجام تکالیف مدرسه در هر هفته سپری می شود.

6. تعداد سایت و وبلاگ های اینترنت:

در مجموع 234 میلیون وبسایت و 126 میلیون وبلاگ در اینترنت به ثبت رسیده است.7. وبلاگ هایی که به ثبت رسیده اند:5 کشور اول:
آمریکا: 29.22%
انگلیس:6.75%
ژاپن: 4.88%
برزیل: 4.19%
کانادا: 3.93 %

بر اساس تفکیک جنسیت: 
مردان :49%
زنان: 51%

بر اساس تفکیک سن:
بالای 51 سال: 7.1 %
زیر 20 سال: 20.2%
بین 21 تا 35 سال: 53.3%
بین 36 تا 50 سال: 19.4%

8. محتویات مشاهده شده: 

هر ثانیه بیش از 28 هزار نفر کاربر اینترنت، مشغول مشاهده محتوای نامناسب ویدئویی هستند.

9. اینترنت موبایلی:

70 درصد از استفاده کنندگان موبایل در اینترنت از خانه از این امکان بهره می برند.87% تنها یک بار در روز از آن استفاده می کنند
50 % بیش از 5 بار به آن دسترسی پیدا می کنند
81% به مدت 15 دقیقه در هر بار مکالمه دارند
60 % هم از کل استفاده کنندگان در زمینه های ارتباطات اجتماعی آن را به کار می گیرند.


10. چرا از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند؟!

16 % برای تفریح
10% برای کسب اطلاعات
13% برای مسائل مالی و بانکی
34 % برای خدمات پرداخت
5 % برای خرید بازی و غیره

11. آمار ثبت شده در شبکه های اجتماعی:توییتر 105 میلیون کاربر ثبت شده دارد
فیس بوک بیش از 400 میلیون کاربر فعال دارد
یوتیوب 120 تا 124 میلیون بازدید کننده تنها از آمریکا دارد .

12. شبکه اجتماعی فیس بوک:


فیس بوک در هر دقیقه بیش از 6 میلیون بازدیدکننده از صفحه خود دارد که 34.4 تریلیون در سال است. 2.5 میلیارد تصویر در هر ماه در صفحات فیس بوک بارگزاری می شوند.


13. بارگزاری در یوتیوب: 

20 ساعت فیلم در هر دقیقه در یوتیوب بارگزاری می شود که در مقایسه با تولید فیلم در هالیوود می بایست معادل تولید 86000 فیلم جدید در هر هفته باشد.

14. میزان ویدیو مشاهده شده در اینترنت:
12.2 میلیارد ویدیو در هر ماه بازدید می شود . 51% از بازدیدکنندگان از یوتیوب، حداقل یک بار در هفته از این سایت دیدن می کنند.924 میلیون ویدیو هم تنها در آمریکا از سایت "هولو" در هر ماه بازدید کننده دارد.

15. تعداد کاربران شبکه های اجتماعی:
50 میلیون توییت "کاربر شبکه اجتماعی" در هر روز اضافه می شود:
سال 2007: 5000 کاربر در هر روز
سال 2008: 300 هزار در هر روز
سال 2009: 2.5 میلیون کاربر در هر روز
در هر حال حاضر: 600 کاربر در هر ثانیه  به تعداد کاربران اضافه می شود که تا پایان سال جاری میلادی به میزان 35 میلیون کاربر در هر روز می رسد. این امر رشد 1400 درصدی را نشان می دهد.


+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۰۲ساعت ۱۳:۴۵ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

مغز مردان برای خیره‌شدن به زنان برنامه‌ریزی شده

مغز مردان برای خیره‌شدن به زنان برنامه‌ریزی شده !

مردان درست مثل هواپیمایی كه روی دستگاه «خلبان خودکار» قرار گرفته باشد، به زنان خیره می‌شوند و در عین حال وقتی زن از میدان دیدشان خارج ‌شد،‌ او را فراموش می‌کنند.


آیا درک چیزهایی که در ذهن شوهرتان می‌گذرد، برایتان سخت است؟ این کار برایتان ساده‌تر خواهد شد اگر این 10 نكته را که دانشمندان در مورد مغز مردان كشف کرده‌اند، بدانید. مغز مرد در طول زندگی‌اش تغییر وتحول پیدا می‌کند...
هر زنی برای انتخاب جفتی برای ادامه زندگی،‌ باید این چیزها را بداند.
 

1. مردان احساساتی‌ترند
گرچه تصور عمومی این است که زنان احساسی‌تر از مردان هستند، اما پژوهش‌ها نشان داده است که نوزادان پسر نسبت به نوزادان دختر واکنش‌‌های عاطفی بیشتری از خود نشان می‌دهند. یک بررسی در سال 2008 نشان داد که مردان در بزرگسالی نیز واکنش‌های عاطفی را با شدت بیشتری بروز می‌دهند. البته پیش از آنکه از عواطفشان در موردی آگاه شوند.

 

2. مردان در برابر تنهایی حساس‌ترند
گرچه تنهایی می‌تواند برای سلامت مغز هر کسی زیانبار باشد، اما مردان سالمند نسبت به آن خیلی آسیب‌پذیرترند. مردان نسبت به زنان کمتر برای برقراری ارتباط تلاش می‌کنند،‌ در نتیجه تنهایی‌ آنها تشدید می‌شود و این تنهایی اثر آسیب‌رسانی را بر مدارهای اجتماعی مغزشان باقی می‌گذارد.

 

3. مردان بر حل مسائل متمرکزند
با اینکه بسیاری از بررسی‌ها نشان می‌دهند زنان نسبت به مردان احساس همدلی بیشتری از خود بروز می‌دهند اما ممکن است قضیه به این سادگی نباشد؛ ممکن است سیستم همدلی مغز مردان هنگامی که شخصی تحت استرس قرار دارد یا مشکلی را ابراز می‌کند، به سرعت عمل نكند، اما بخشی از مغز که مسوول «حل مسائل» است، ‌به سرعت عكس‌العمل نشان می‌دهد و باعث کمک رساندن مردان به دیگران می‌شود.

 

4. مغز مردان برای خیره‌شدن به زنان برنامه‌ریزی شده است
هورمون تستوسترون را به پرخاشگری و خصومت ارتباط می‌دهند اما این هورمون مسوول میل جنسی هم هست و مردان نسبت به زنان 6 برابر بیشتر از این هورمون در خونشان دارند. دانشمندان دریافته‌اند این هورمون بخش تسلط بر رفتارهای تکانه‌ای و غریزی را مختل می‌کند. گرچه این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد، اما می‌توان گفت مردان درست مثل هواپیمایی كه روی دستگاه «خلبان خودکار» قرار گرفته باشد، به زنان خیره می‌شوند و در عین حال وقتی زن از میدان دیدشان خارج ‌شد،‌ او را فراموش می‌کنند.

 

5. مردان از قلمروشان دفاع می‌کنند
بخشی از غریزه مردانه، دفاع از قلمرو‌ است. گرچه در مورد انسان‌ها باید پژوهش‌های بیشتری انجام شود، اما در پستانداران مذکر، بخشی از مغز که مسوول «دفاع از قلمرو» است، از بخش مشابه در پستانداران مؤنث بزرگ‌تر است. با اینکه زنان نیز دارای حس مالکیت هستند، اما مردان با احتمال بیشتری ممکن است هنگامی که زندگی عشقی یا قلمرو‌شان در معرض تهدید قرار می‌گیرد، پرخاشگری كنند.

 

6. مردان از سلسله مراتب فرماندهی استقبال می‌کنند
مردان هنگامی كه سلسله مراتب قدرت حالت ناپایداری دارد، احساس اضطراب می‌کنند اما سلسله مراتب فرماندهی ثابت و پایدار، مانند نیروهای نظامی یا محیط‌های کاری، تستوسترون آنها را کاهش می‌دهد و پرخاشگری‌شان را مهار می‌کند.

 

7. مغز مردان واقعا در طول زمان بالغ می‌شود
اشتغال خاطر با سلسله مراتب قدرت که از سنین بسیار پایین (حدود 6 سالگی) آغاز می‌شود، برانگیزاننده رقابت میان مردان است و به همین دلیل مدام به هم متلک می‌گویند. البته بروز پرخاشگری کلامی بسیار بهتر از نمود عملی بیرونی آن است. بررسی‌های روان‌شناختی نشان داده‌اند که با افزایش سن، علاقه مردان به برتری‌طلبی کاهش می‌یابد و در عوض توجه بیشتری به رابطه‌هایشان و بهبود روابط اجتماعی پیدا می‌کنند. احتمالا این تغییر مردان، تا حدی به کاهش تدریجی میزان تستوسترون با افزایش سن مربوط است.

 

8. مغز مردان برای پدر شدن آمادگی پیدا می‌کند
مغز مردان چند ماه پیش از اینکه پدر بشوند، برای همکاری با همسرشان آمادگی پیدا می‌کند. یک بررسی در سال 2000 نشان داد که پدران آینده تغییراتی هورمونی را پشت سر می‌گذارند؛ هورمون پرولاکتین‌شان بالا می‌رود و هورمون تستوسترونشان کاهش پیدا می‌کند و به این ترتیب احتمالا رفتار پدرانه در آنها تقویت می‌شود.

 

9. شیوه بازی مردها با بچه‌ها‌یشان فرق می‌کند
شیوه بازی پدرها با بچه‌ها خاص خودشان است. شیوه آنها در انجام بازی‌های مبارزه‌جویانه، دارای خودانگیختگی بیشتر و برانگیزاننده، به یادگیری بهتر کودکان کمک می‌کند، به آنها اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد و آنها را برای دنیای واقعی آماده می‌کند. بررسی‌ها نشان داده احتمال بروز رفتارهای پرخطر جنسی در كسانی كه پدرهایشان توجه زیادی به آنها داشته‌اند، كمتر است.

 

10. مغز مردان و مسأله ازدواج
زنان می‌خواهند استقرار پیدا کنند و مردان می‌خواهند خانواده‌دار و بچه‌دار شوند. نتایج یک بررسی كه در سال 2007 انجام شد، نشان می‌دهد خیانت‌های مردان با احتمال بیشتری پیش از 30 سالگی رخ می‌دهد. پس از این سن، آنها معمولا بر تامین نیازهای خانواده‌شان متمرکز می‌شوند.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۳/۰۲ساعت ۱۳:۴۳ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

علت تغییر رنگ برگ‌های درختان در پاییز

برگ پاييز


سرخی و زردی برگهای درختان در فصل پاییز علاوه بر زیبایی شگفت انگیزی که دارند نشانه ای از تکامل گیاهان هستند که ۳۵ میلیون سال قبل آغاز شده است. از گذشته‌های دور رنگهای زرد و سرخ برگهای درختان در سومین فصل سال مورد توجه هنرمندان بوده است.

جالب است که رنگهای درختان براساس نوع منطقه ای که در آن قرار گرفته اند با یکدیگر متفاوت هستند. به طوری که لباس پاییزی درختان در آمریکا و آسیای شرقی به رنگ سرخ و اروپای مرکزی و جنوبی به رنگ زرد است. در حقیقت درختان براساس قاره و عرض جغرافیایی که در آن قرار گرفته اند رفتار ویژه ای را در پوشیدن لباس پاییزی بروز میدهند.منشاء تفاوت رنگ برگ درختان در پاییز
“یارمو هولوپانین” از دانشگاه کوپیو در فنلاند تئوری جدیدی را در مجله علمی “نیو فیتولوژیست” منتشر کرده است که نشان می دهد تغییرات آب و هوایی و مهاجرتهای بزرگی که میلیونها سال قبل زمین را دگرگون کرده اند علت اصلی رنگهای متفاوت برگهای درختان در مناطق مختلف دنیا است.

زرد
رنگدانه های زرد در برگها حضور دارند و زمانی که رنگ سبز کلروفیل کاهش مییابد در برگ درخت قدرت می گیرند. برای رنگ سرخ شرایط کمی پیچیده تر است. به طوری که رنگدانه‌های قرمز رنگ آنتوسیانین در برگها وجود ندارند اما با فرارسیدن پاییز تولید میشوند. این رقابت به تازگی کشف شده است و بعضی تحقیقات نشان می دهند که چرا درختان برای ایجاد رنگدانه های سرخ در برگها از منابع مختلفی بهره میگیرند.

سرخ
توضیحات متفاوتی برای قرمز شدن برگهای درختان ارائه شده است. از پخش دوباره آمینو اسیدها به بخشهای دیگر درخت تا استراتژی دفاعی گیاه در مبارزه با حشرات از جمله این توضیحات هستند. در حقیقت شته ها که مولکولهای آلی را میمکند جذب رنگ زرد درختان میشوند درحالی که به شدت از رنگ قرمز واهمه دارند. بنابراین رنگ سرخ برگهای بعضی از درختان ثمره یک مبارزه طولانی تکامل میان گیاهان و حشرات است.

تئوری
پروفسور یارمو هولوپانین در این خصوص توضیح داده است که تفاوتهای رنگهای برگ درختان در پاییز از ۳۵ میلیون سال قبل آغاز شده است. در آن زمان مناطق وسیعی از زمین پوشیده از جنگهای همیشه سبز یا درختان حاره ای بودند. در هزاره های یخبندان و دوره های خشک بسیاری از درختان دستخوش تکامل شده و به درختان برگ ریز تبدیل شدند.

در ادامه، درختان فرایند تولید رنگدانه‌های سرخ را برای مبارزه با حشرات توسعه دادند. در آمریکای شمالی و آسیای شرقی، سلسله جبالی که در جهت شمال به جنوب امتداد می یافتند این امکان را فراهم میکردند که گیاهان و حیوانات از عرضهای جغرافیایی پایین تر به عرضهای جغرافیایی بالاتر مهاجرت کنند و به این ترتیب توانستند از مناطق پوشیده از یخ عصرهای یخبندان خارج شوند. همراه با این گیاهان حشرات دشمن نیز مهاجرت خود را آغاز کردند. به این ترتیب جنگ برای بقا بدون وقفه ادامه یافت.

این درحالی است که در قاره اروپا، کوهها به خصوص سلسله جبال آلپ در جهت شرق به غرب امتداد یافته اند و همین مسئله مانعی بر سر راه مهاجرت بود. به طوری که بسیاری از گونه های درختان در دوره های مختلف سرد عصر یخبندان امکان ادامه بقا را از دست دادند و به این ترتیب حشراتی که به این گیاهان وابسته بودند نیز مردند. اما گیاهانی که موفق شدند از این نبرد پیروز بیرون بیایند مزیتهایی پیدا کردند. این مبارزه با انقراض بسیاری از حشرات پایان یافت و بنابراین دیگر نیازی به تولید رنگدانه‌های سرخ نبود.

استثناء
به گفته دانشمندان، یکی از شواهد حمایت از این تئوری در بوته‌های کوچک و درختچه‌هایی است که در اسکاندیناوی رشد میکنند. برگهای این بوتهها در پاییز به رنگ سرخ در میآیند. در حقیقت در تفاوت با درختان، این گیاهان کوچک در عصر یخبندان زیر لایه‌ای از برف که از آنها در برابر دماهای سردتر محافظت میکرد به حیات خود ادامه می دادند. به علاوه، این پوشش سفید از آنها در برابر حشرات دشمن نیز محافظت می کرد و به این ترتیب در پایان عصر یخبندان، مبارزه این گیاهان با حشرات ادامه یافت. نتیجه این مبارزه در لباس پاییزی سرخ رنگ این بوته ها جلوه مییابد.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۱/۲۱ساعت ۱۹:۴۱ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

تیزهوش ترین انسان تاریخ-سان تاریخ-پروفسور استیفن هاوکینگ

تیزهوش ترین انسان تاریخ-پروفسور استیفن هاوکینگ Prof.Stephen Hawking
Prof.Stephen Hawking
http://www.howardguest.co.uk/images/Stephen%20Hawking.jpg
http://www.howardguest.co.uk/images/Stephen%20Hawking.jpg

در آنسوي هر سياهچاله ای سپيد چشمه اي وجود دارد.

استیون (استفن)(استیفن) هاوکینگ

ا

ستيفن هاوكينگ در ۸ ژانويه ۱۹۴۲ در شهر دانشگاهي آكسفورد زاده شد و دوران كودكي و تحصيلات اوليه اش را در همان شهر گذرانيد. از همان زمان به علوم رياضيات علاقه داشت و آرزوي دانشمند شدن را در سر مي پروراند اما در مدرسه يك شاگرد خودسر و بخصوص بد خط شناخته مي شد و هرگز خود را در محدوده كتاب هاي درسي مقيد نمي كرد بلكه چون با مطالعات آزاد سطح معلواتش از كلاس بالاتر بود هميشه سعي داشت در كتاب هاي درسي اشتباهاتي را گير بياورد و با معلمان به جر و بحث و چون و چرا بپر دازد.

پدر و مادرش از طبقه متوسط بودند با يك زندگي ساده در خانه ای شلوغ و فرسوده اما مملو از كتاب عادت به مطالعه را در فرزندانشان تقويت مي كردند. فرانك پدر خانواده پزشك متخصص در بيماري هاي مناطق گرمسيري بود و به همين جهت نيمي از سال را به سفرهاي پژوهشي در مناطق آفريقايي مي گذرانيد. اين غيبت هاي متوالي برلي بچه ها چنان عادي شده بود كه تصور مي كردند همه پدر ها چنين وضعي دارند. و مانند پرندگان هر ساله در فصل سرما به مناطق آفتابي مهاجرت مي كنند و بعد به آشيانه بر مي گردند. در عين حال غيبت هاي پدر نوعي استقلال عمل و اتكا به نفس در بچه ها ايجاد مي كرد.

استيفن در ۱۷ سالگي تحصيلات عاليه را در رشته طبيعي آغاز كرد و از همان زمان به فيزيك اختري و كيهان شناسي علاقه مند شد زيرا در خود كنجكاوي شديدي مي يافت كه به رمز و راز اختران و آغاز و انجام كيهان پي ببرد. سالهاي دهه ۶۰ عصر طلايي كشف فضا- پرتاب اولين ماهواره ها و سفر هيجان انگيز فضانوردان به كره ماه بود و بازتاب اين وقايع تاريخي در رسانه ها جوانان را مجذوب مي كرد. بعلاوه استيفن از كودكي عاشق رمان هاي علمي تخيلي بود و مطالعه آن ها نيز بر اشتياق او به كسب معلومات بيشتر در فيزيك و نجوم و علوم ديگر مي افزود. او دوره سه ساله دانشگاه را با موفقيت به پايان برد و آماده مي شد تا دوره دكترا را در رشته كيهان شناسي آغاز كند.

اما به دنبال احساس ناراحتي هايي در عضلات دست و پا استيفن در ژانويه ۱۹۶۳ يعني آغاز بيست و يكسالگي مجبور به مراجعه به بيمارستان شد و آزمايش هايي كه روي او انجام گرفت علائم بيماري بسيار نادر و درمان ناپذيري را نشان میداد. این بیماری که به نام آی ال اس  شناخته مي شود بخشي از نخاع و مغز و سيستم عصبي را مورد حمله قرار مي دهد و به تدريج اعصاب حركتي بدن را از بين مي برد و با تضعيف ماهيچه ها فلج عمومي ايجاد مي كند بطوريكه بمرور توانايي هرگونه حركتي از شخص سلب مي شود. معمولا مبتلايان به اين بيماري بي درمان مدت زيادي زنده نمي مانند و اين مدت براي استيفن بين دو تا سه سال پيش بيني شده بود. نوميدي و اندوه عميقي را كه پس از آگاهي از جريان بر استيفن مستولي شد را مي توان حدس زد. ناگهان همه آرزوهاي خود را بر باد رفته ميديد. دوره دكترا، روياي دانشمند شدن ، كشف رمز و راز كيهان ، همگي به صورت كاریكاتورهايي در آمدند كه در حال دور شدن و رنگ باختن به او پوزخند مي زدند. بجاي همه آن خيال پروريهاي بلند پروازانه حالا كاري بجز اين از دستش بر نمي آمد كه در گوشه اي بنشيند و دقيقه ها را بشمارد تا دوسال بعد با فلج عمومي بدن زمان مرگش فرا برسد . به اتاقي كه در دانشگاه داشت پناه برد و در تنهايي ساعتها متفكر و بي حركت ماند. خودش بعدها تعريف كرده است كه آن شب دچار كابوسي شد و در خواب ديد كه محكوم به اعدام شده است و او را براي اجراي حكم مي برند و در آن موقعيت حس كرد كه هر لحظه زندگي چقدر برايش ارزشمند است. بعد از بيداري به ياد آورد كه در بيمارستان با يك جوان مبتلا به بيماري سرطان خون هم اتاق بوده و او از فرط درد چه فريادهايي مي كشيد. پس خود را قانع كرد كه اگر به بيماري لادرماني مبتلاست اما لااقل درد نمي كشد. بعلاوه طبع لجوج و نقادش كه هيچ چيز را به آساني نمي پذيرفت هشدار داد كه از كجا معلوم كه پيش بيني پزشكان درست از كار در بيايد و چه بسا كه از نوع اشتباهات كتب درسي باشد .

اما آنچه به او قوت قلب و اعتماد به نفس بيشتري براي مبارزه با نوميدي و بدبيني داد آشنايي اش در همان ايام با دختري به نام (جين وايلد) بود كه بعد ها همسرش شد و نقش فرشته نگهبانش را به عهده گرفت. جين اعتقادات مذهبي عميقي داشت و معتقد بود كه در هر فاجعه اي بذر اميدی وجود دارد كه با استقامت و قدرت روحي خود مي تواند رشد كند و بارور شود. بايد به خداوند توكل داشت و از ناكاميهايي كه پيش مي آيد خيزگاههايي براي كاميابي ساخت. جين دانشجوي دانشگاه لندن بود اما تحت تاثير هوش فوق العاده و شخصيت استثنايي استيفن چنان مجذوب او شده بود كه هر هفته به سراغش مي آمد و ساعتي را به گفتگوي با او مي گذرانيد و آمپول خوشبيني تزريق مي كرد.آنها پس از چندي رسما نامزد شدند و استيفن تحصيلات دانشگاهي اش را از سر گرفت زيرا براي ازدواج با جين مي بايست هرچه زودتر دكتراي خود را بگيرد و كار مناسبي پيدا كند. او طي دو سال با اشتياق و پشتكار اين برنامه را عملي كرد در حاليكه رشد بيماري لعنتي را در عضلاتش شاهد بود و ابتدا به كمك يك عصا و سپس دو عصا راه مي رفت ازدواجش با جين در سال ۱۹۶۵ صورت گرفت و او چنان غرق اميد و شادي بود كه به پيش بيني دو سال پيش پزشكان در مورد مرگ قريب الوقوعش نمي انديشيد.

 متاسفانه پيش بيني پزشكان در مورد بيماري فلج پيش رونده او نادرست نبود و اين بيماري به همه بدنش چنگ انداخته. از اواخر دهه ۶۰ براي نقل مكان از صندلي چرخدار استفاده مي كند و قدرت تحرك از همه اجزاي بدنش بجز دو انگشت دست چپش سلب شده است. با اين دو انگشت او مي تواند دكمه هاي كامپيوتر بسيار پيشرفته اي را فشار دهد كه اختصاصا براي او ساخته اند و بجايش حرف مي زند. و رابطه اش را با دنياي خارج برقرار مي هميشه از دست مي كند زيرا از سال ۱۹۸۵ قدرت تكلم خود را هم ازدست داده است. در آن سال او پس از بازگشت از سفري به درو دنيا براي مدتي در ژنو بسر مي برد كه مركز پژوهشهاي هسته اي اروپاست و دانشمندان اين مركز جلسات مشاوره اي متعددی با او داشتند. يك شب كه استيفن هاوكينگ تا دير وقت مشغول كار بود ناگهان راه نفس كشيدنش گرفت و صورتش كبود شد بيدرنگ او را به بيمارستان رساندند و تحت معالجات اضطراري قرار دادند. معمولا مبتلايان به این بیماری  در مقابل ذات الريه حساسيت شديدي دارند و در صورت ابتلاي به آن ميميرند كه اين خطر براي استيفن هاوكينگ هم پيش آمده بود و گرفتن راه تنفس او ناشي از ذات الريه بود. پس از چند روز بستري بودن در بخش مراقبتهاي ويژه بيمارستان سرانجام با اجازه همسر اش تصميم گرفته شد كه با عمل جراحي مخصوص مجراي تنفس او را باز كنند اما در نتيجه اين عمل صداي خود را براي همیشه از دست داد. عمل جراحي با موفقيت صورت گرفت و بار ديگر استيفن از خطر مرگ جست. هر چند قدرت تكلم خود را از دست داد اما با جايگزيني كامپيوتر مخصوص سخنگو ارتباط او با اطرافيانش حتي بهتر از سابق شد زيرا قبلا بعلت ضعف عضلات صوتي با دشواري و نارسايي زياد صحبت مي كرد. كامپيوتر سخنگو را يك استاد آمريكايي كامپيوتر در كاليفرنيت براي او ساخت و تقديمش كرد. برنامه ريزي اين دستگاه شامل سه هزار كلمه است و هر بار كه استيفن بخواهد سخني بگويد مي بايست با انتخاب كلمات و فشردن دكمه هاي كامپيوتر به كمك دو انگشتش كه هنوز كار مي كنند جمله مورد نظرش را بسازد و صداي مصنوعي به جاي او حرف مي زند. البته اينگونه سخنگويي ماشيني طولاني تر است اما خود استيفن كه هرگز خوشبيني اش را از دست نمي دهد عقيده دارد كه به او وقت بيشتري مي دهد براي انديشيدن آنچه مي خواهد بگويد و سبب مي شود كه هرگز نسنجيده حرف نزند.

ويلچر يا صندلي چرخدار استيفن كه بوسيله آن رفت و آمد مي كند نيز از پيشرفته ترين پديده هاي تكنولوژي است و با نيروي الكتريكي حركت مي كند. وي اتكاي زيادي به ويلچر خود دارد چون علاوه بر حركت با آن وسيله اي براي ابراز احساساتش نيز محسوب مي شود. مثلا اگر در يك ميهماني به وجد آيد با ويلچرش به سبك خاص خود مي رقصد و چنانچه صبر و حوصله اش را در مورد يك شخص مزاحم از دست بدهد در يك مانور سريع از روي پاهاي او رد مي شود !!! بسياري از شاگردانش ضربه چرخهاي ويلچر او را تجربه كرده اند و به گفته خودش يكي از تاسف هايش اين است كه طعم اين تجربه را به مارگارت تاچر نچشانده است. يكي از شگفتيهاي اين آدم نحيف كه به ظاهر بايد موجودي تلخ و غمزده و منزوي باشد شوخ طبعي و شيطنت كودكانه اوست كه بخصوص در برق نگاه هوشمندانه و رندانه اش ديده مي شود. در حاليكه اجزاي چهره اش بي حركت و فاقد هرگونه واكنش احساسي و عاطفي هستند اما چشمانش مي درخشند. انگار به هزار زبان با مخاطب سخن مي گويند. او بهيچوجه خودش را منزوي نكرده است. به كنسرت و پارك مي رود. در رستوران غذا مي خورد. در انجمن هاي دانشجويان شركت مي كند. و سر به سر شاگردانش كه هميشه او را سوال پيچ مي كنند مي گذارد. شيوه شيطنت آميزش اينست كه پاسخگويي را گاهي عمدا كش مي دهد و در حاليكه پرسش كنندگان پس از چند دقيقه انتظار پاسخ مفصلي را براي سوال خود پيش بيني مي كنند با يك كلمه بله يا نه از كامپيوتر سخنگويش همه را به خنده مي اندازد. اين اعجوبه فاقد تحرك عاشق جنب و جوش و گشت و سياحت است و تا كنون دوبار به سفر دور دنيا رفته و حتي از چين و ديوار باستاني آن ديدن كرده است. همچنين در صدها كنفرانس و سمينار علمي شركت كرده است و به ايراد سخنراني پرداخته است. كه البته اين سخنراني ها قبلا در نوار ضبط و در روز كنفرانس پخش مي شود.

از نكات جالب ديگر در زندگي استيفن اينست كه او در سالهاي اوليه زناشويي اش با جين وايلد از او صاحب سه فرزند شد يك دختر و دو پسر و لذت پدري و احساس مسئوليت در تامين زندگي فرزندان يكي از مهمترين انگيزه هايي بود كه او را در مقابله با مشكلاتش ياري داد همچنین هزينه خودش هم كم نبود چون مي بايست به دو پرستار تمام وقت و يك دستيار حقوق بپردازد و درامد استادي دانشگاه كفاف اين مخارج را نمي داد. به همين جهت در اواسط دهه ۸۰ به فكر نوشتن كتاب افتاد و در سال ۱۹۸۸ كتاب معروف خود به نام ( تاريخ كوتاهي از زمان) را منتشر كرد. کتاب او جزو ده کتاب برتر جهان قرار گرفت و در 187 هفته 8 میلیون نسخه از آن به فروش رسید. بی شک چنين موفقيت بيمانندي مشكلات مادي استيفن را براي هميشه حل مي كند.

+ نوشته شده در  ۹۰/۰۱/۲۱ساعت ۱۹:۲۷ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

خونريزی دستگاه گوارش

خونريزي‌هاي دستگاه گوارش كه معمولاموجب نگراني و وحشت افراد مي‌شوند، به دلايل مختلفي بروز مي‌كنند. بنابراين نكته مهم تشخيص صحيح علت خونريزي است تا درمان مناسب نيز انجام پذيرد. دكتر اكرم پورشمس، فوق‌تخصص بيماري‌هاي گوارش و كبد در اين‌باره مي‌گويد: «خونريزي‌هاي دستگاه گوارش معمولا به صورت استفراغ‌خوني و شايع‌تر از آن، دفع مدفوع سياه رنگ و نسبتاً شل (ملنا)، دفع خون از مقعد كه به صورت خون روشن يا رگه‌هاي خون ديده مي‌شود، خود را نشان مي‌دهد. البته حالتي ديگر نيز وجود دارد كه خود بيمار ممكن است علائم را مشاهده نكرده و فقط به صورت كم‌خوني ظهور كند.» وي تاكيد مي‌كند: «بيماران بايد توجه داشته باشند يبوست معمولابا تيره شدن رنگ مدفوع همراه است، ولي خونريزي‌هاي دستگاه گوارش به صورت مدفوع كاملا سياه و شل نمايان مي‌شود. همچنين در شرايطي كه خونريزي تنها با كم‌خوني و علائمي همچون تنگي نفس و كمبود انرژي بروز كند، با مراجعه به پزشك و انجام آزمايشات لازم، بايد نوع كم‌خوني مشخص شده و در صورت نياز بررسي‌هاي دستگاه گوارش نيز انجام شود.» به گفته وي هر بيماري كه استفراغ خوني يا اسهال سياه و شل داشته باشد يا به هرشكلي خون از مقعد دفع كند، بايد براي بررسي‌هاي دستگاه گوارش به پزشك مراجعه كند تا علت خونريزي مشخص شود. وي تاكيد مي‌كند بررسي و علت‌شناسي كم‌خوني و خونريزي، مهم‌ترين كاري است كه بايد مورد توجه باشد. علل خونريزی‌ها دكتر پورشمس، دانشيار دانشگاه علوم پزشكي تهران ادامه مي‌دهد: «درمان، وابسته به علت خونريزي است. در نتيجه ابتدا بايد علت مشخص شود. زخم‌ها معمولاشايع‌ترين دليل خونريزي‌هاي معده و دوازدهه هستند كه به صورت استفراغ خوني يا ملنا ظاهر مي‌شوند. در بعضي موارد نيز زخم‌ها مربوط به ميكروب هليكوباكتر هستند.» اين پزشك فوق تخصص يادآور مي‌شود: «البته زخم‌هاي وابسته به هليكوباكتر روز به روز در حال كاهش بوده و زخم‌هاي مرتبط با مصرف داروها بخصوص داروهاي ضدالتهابي غيراستروئيدي مثل بروفن و ديكلوفناك و مصرف آسپرين مشاهده مي‌شوند. درصد كمي از موارد خونريزي نيز مي‌تواند نشانه‌اي از وجود تومورها باشد. علاوه بر اين موارد پيدايش واريس‌هاي معده و مري نيز مي‌توانند علت ديگري براي خونريزي‌ها باشند كه اقدامات خاص خود را نياز دارند.» دكتر پورشمس ادامه مي‌دهد: «مواقعي كه خونريزي‌ها، رگه‌هاي خوني، اسهال خوني يا دفع خون همراه با بلغم از طريق مقعد وجود داشته باشند، بايد براي تشخيص مواردي مانند هموروئيد، شقاق، پوليپ‌ها، التهابات، زخم‌ها يا بندرت تومورها بررسي‌هاي لازم انجام شود.» بنابراين طيفي از درمان‌ها وابسته به تشخيص‌هاي مختلف وجود دارد كه با معاينات و آزمايشات لازم شروع مي‌شوند. پيشگيری اين دانشيار دانشگاه علوم پزشكي تهران مي‌افزايد: «اغلب مردم كشور ما ميكروب هليكوباكتر را در دوران بچگي مي‌گيرند. به عنوان مثال غذا خوردن با قاشق مشترك يا استفاده از يك ليوان مشترك با كودك مي‌تواند دليلي براي اين مشكل باشد چون ورود ميكروب هليكوباكتر از طريق دهان و عدم رعايت بهداشت هنگام خوراك است. بنابراين با رعايت بهداشت هنگام آب و غذا خوردن بايد از بروز مشكلات پيشگيري كنيم. وي تصريح مي‌كند:‌ «خوشبختانه در 90درصد موارد هليكوباكتر منجر به ايجاد زخم نمي‌شود.اگرچه نوع هليكوباكتر و واكنش بدن خود فرد نيز در ميزان تاثير اين ميكروب موثر است. رژيم غذايي نيز در كنار رعايت بهداشت مورد مهم ديگري است. به عنوان مثال هرگونه غذايي كه آميخته به نمك باشد مانند خيارشور و همچنين ترشي‌ها، غذا و آب آلوده به نيترات و مواد نگهدارنده طولاني‌مدت، مصرف سيگار و غذا خوردن تند و باشتاب مي‌تواند در بروز اين مشكل موثر باشد.» اين فوق تخصص بيماري‌هاي گوارش مي‌افزايد: «برعكس، خوردن ميوه و سبزي به مقدار كافي در طول روز عاملي موثر براي پيشگيري از ايجاد عوارض است. البته شايد تصور كنيد از نظر مالي و وقت كمي كه در زندگي معمول با آن مواجه هستيم، خوردن اين مقدار ميوه و سبزي كاري ناممكن يا سخت باشد. اما به شيوه‌هايي ساده مي‌توان در زندگي معمول اين كار را انجام داد. مثلا بهتر است فرد هنگام صبحانه به جاي قند، خرما بخورد. يا مثلا ميان وعده‌ها را از سبزي‌ها انتخاب كند يا همراه با غذا سالاد ميل كند.» سرطان روده بزرگ دكتر پورشمس بر پيشگيري از سرطان روده بزرگ نيز تاكيد كرده و مي‌گويد: «سرطان روده بزرگ از معدود سرطان‌هاي قابل پيشگيري است و به همين دليل بايد با بررسي‌هاي لازم از بروز آن جلوگيري كرد. به همين دليل توصيه مي‌شود در افراد عادي كه هيچ علامت و سابقه بيماري روده ندارند، همه افراد از سن 50 سالگي كلونوسكوپي را هر ده سال يكبار انجام دهند. در ضمن ورزش و غذاي سالمي كه چرب نباشد و كنترل وزن نيز براي پيشگيري موثر است.» اين استاد دانشگاه درباره پيشگيري از بيماري‌هاي شقاق و هموروئيد توضيح مي‌دهد: «اين مشكلات معمولابه علت يبوست ايجاد مي‌شوند. بنابراين بايد دليل يبوست مشخص شده و كنترل شود.» به گفته وي بهترين شيوه براي پيشگيري از چنين مشكلاتي ورزش منظم و تغذيه مناسب است. دكتر پورشمس مي‌افزايد: «بيماري‌هاي التهابي روده بزرگ نيز موردي متفاوت هستند. علت بيماري‌هاي التهابي روده كه كوليت اولسروز و كرون نيز در اين زيرگروه قرار دارد، شرايط خاص ميكروبي يا غذايي نيست بلكه تقريبا يك بيماري شبه خودايمني است. اما مهم‌ترين علت بروز، عدم‌كنترل و شعله‌ور‌شدن بيماري، مسائل ذهني و رواني است. به اين معني كه انواع استرس و نگراني‌ها مي‌توانند اين بيماري را شعله‌ور كنند.» به گفته وي مردم چندان به تاثيرات ذهني در بروز بيماري‌ها اعتقاد و آگاهي نداشته و در نتيجه اين جريان را انكار مي‌كنند. در مجموع بايد دقت داشته باشيم براي كنترل و پيشگيري اين نوع بيماري‌ها بايد ورزش منظم و رعايت بهداشت تغذيه و رفتار را در زندگي خود جاي دهيم.
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۱/۳۰ساعت ۱۸:۴۱ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

اکالیپتوس رنگین کمان

شاید این درخت به نظر شما درختی خیلی غیر معمول به نظر بیاد و فکر کنید که نقاشی شده ،اما در

واقع مادر طبیعت آن را بدین گونه نقاشی کرده.اکالیپتوس رنگین کمان تنها نوع اوکالیپتوس است که

پوست رنگی دارد و در نیمکره شمالی(اکثرا در فیلیپین و گینه جدید) رشد میکند ،ارتفاع این درخت تا 70

متر میرسد.

 

 

 

 


 

 

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۱/۳۰ساعت ۱۸:۴۰ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

طرح برفی داخلی مغازه -مغازه آقای ریچارد چای

این پروژه، پنج طراح مد ساختمان دارد که برای ایجاد یک فضای ابتکاری از طریق ترکیب معماری و مد، دعوت شده اند. طراح ریچارد چای در رابطه با یک کارگاه Snarkitecture تأسیسات مغازه موقتی را در زیر غار یخی درآورد. این غار یخی با فوم سفید و با برش دست ساخته شده است.

طراح، به جای قفسه های متداول برای لباس و اتاق های بزرگ، یک سبک غیرمعمول، تورفتگیهای جمع و جور و طرح بندی اختیاری را برگزید.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۱/۳۰ساعت ۱۸:۳۹ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

تصاویر زیبا از اعماق اقیانوسها

                        

                               

                                      

         

          

                                  

                                  

                              

              تصاویر
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۴ساعت ۲۱:۱۹ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر

معرفی رشته مهندسی کامپیوتر

 

مهندسی کامپیوتر

"انسان باید بیندیشد ولی ماشین باید کار کند." این شعار متخصصان کامپیوتر است. متخصصانی که با پیشرفت و توسعه ی کامپیوتر توانسته اند مغز و عضلات انسان را از اشتغالات تکراری و پیش پا افتاده نجات بخشند و او را در دفع مشکلات و مسایل یاری دهند تا جایی که در کشورهای صنعتی و پیشرفته، کامپیوتر در زندگی افراد حضوری اجتناب ناپذیر دارد. به همین دلیل رشته ی مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت اجزای مختلف و نیز نرم افزارهای مورد نیاز جهت کار با کامپیوتر می‌پردازد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. این رشته در کشور ما نیز اهمیت بسیاری داشته و تا مقطع دکتری تدریس می‌شود. گفتنی است که رشته ی مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای دو گرایش سخت افزار و نرم افزار است که البته این دو گرایش در مقطع کارشناسی تفاوت قابل توجهی با یکدیگر ندارند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۳ساعت ۹:۲۴ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

ترفند جالب در کامپیوتر

ايجاد درايو مجازي :
 
هنگامي که صحبت از درايو مجازي مي شود، ذهن بسياري از کاربران به سمت نرم افزارهاي خاصي
مي رود که قابليت ساخت يک درايو مجازي را دارند. اما در حقيقت نيازي به تهيه و نصب اين چنين نرم افزارهايي نيست. کمي صبر و حوصله و بي ترديد دقت، مي تواند ياورشما در ايجاد اين چنين درايوي در محيط ويندوز باشد. شايد نتوان قابليت هاي ويژه ايي که سري نرم افزارهاي فوق در ساخت درايو مجازي بکار مي برند را ايجاد کرد، اما ساخت يک درايو مجازي آن هم بدون نرم افزار، خالي از جذابيت نخواهد بود.
قبل از شروع عمليات لازم است ذکر کنم ايجاد چنين درايوهايي هيچ ربطي به پارتيشن بندي هارد ديسک ندارد و سلامت سيستم عامل شما را به خطر نخواهد انداخت. بنابراين نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشيد. ضمنا اگر خوشتان نيامد راهي براي از بين بردن درايو مجازي وجود دارد. تا انتهاي اين مقاله با ما باشيد.
براي ساخت درايو مجازي در اين آموزش از فايل هاي خود ويندوز کمک مي گيريم. اينبار به سراغ فايل اجرايي Subst.exe مي رويم. اين فايل در پوشه system32 که در پوشه windows قرار گرفته موجود است. اين فايل به همراه سيستم عامل داس ارائه شده و اجراي آن در حالت اوليه کار هيچ عکس العملي نشان نخواهد داد. کلمه Subst برگرفته از کلمه Substitution به معناي جايگزيني و علي البدلي است و در حقيقت براي جانشين کرد يک دايرکتوري به يک درايو بکار مي رود.
به اين معني که با اجراي اين دستور مي توانيد محتويات يک فولدر خاص را به يک درايو تبديل کنيد و آن را در My Computer نشان دهيد. گاهي اوقات گشتن به دنبال پوشه ايي در ميان انبوه فايل ها و فولدرهاي در يک درايو خاص وقت گير است. اين کار مي تواند اين امر را تسهيل بخشد.
مسلما عملياتي مانند کپي و کات فايل ها يا حتي نصب برنامه ها در درايو هايي که به اين روش ايجاد مي شوند مقدور خواهد بود اما در مورد عمليات سيستمي مانند فرمت يا اسکن ديسک امکان پذير نيست. حال چگونه از اين Subst استفاده کنيم؟
به Run يا Command Prompt ويندوز وارد شويد ( توضيح: Run در خود منوي استارت ويندوز موجود است و همچنين براي ورود به Command Prompt در فيلد Run کلمه cmd را تايپ و اينتر کنيد ) حال بايد دستوري مطابق شکل زير تايپ کنيد (شکل کلي فرمان):
Subst NewDriveName: Folder Direction
فکر نکنم نياز به توضيح چنداني باشه NewDriveName نام درايو جديدي که قصد داريد ايجاد کنيد. دقت کنيد که اين نام مشابه نام درايوهاي موجود نباشه و Folder Direction مسير پوشه ايي که قصد داريد اون رو به صورت درايو مجازي در بياريد. براي نمونه، مثال هاي زير درايوهايي با نام K و L ايجاد خواهند کرد. درايو K جايگزيني براي محتويات پوشه C:\part و درايو L جايگزيني براي مسير
C:\ Program Files\Adobe .
Subst K: C:\part
Subst L: C:\ Program Files\Adobe
توجه! مدت دوام اين درايو هاي مجازي بعد از ريستارت سيستم پايان مي پذيرد و با يک بار ريستارت سيستم، ديگر اين درايوها را نخواهيد ديد. براي جلوگيري از اين امر چندين راه وجود دارد که بعلت کمي فرصت تنها يکي را شرح مي دهيم.
در سيستم عامل هاي Dos و Win9x ساده ترين راه ويرايش فايل Autoexec.bat خواهد بود. اين فايل را در درايو C بيابيد و خطوط مربوط به Subst را در آن تايپ کنيد تا در هر بار ريستارت سيستم به تبع آن Subst ايجاد شود. در سيستم عامل هاي xp و 2000 بهترين و راحترين کار اين است که يک فايل اجرايي با پسوند .bat يا همان BatchFile ايجاد کنيم و خود فايل يا Shortcut آنرا در استارتاپ سيستم قرار دهيم. يا مي توانيم مسير را در رجيستري ايجاد کنيم.
حال چگونه فايل اجرايي يا همان BatchFile را ايجاد کنيم. مسير زير را براي باز کردن يک صفحه notepad طي کنيد:
Start \All Programs\Accessories\notepad
از منوي فايل Save as را انتخاب و در مسيري دلخواه فايل را با پسوند bat ذخيره کنيد. حال به سراغ فايلي که ايجاد کرده ايد برويد. بر روي آن راست کليک و Edit را برگزينيد و دستورات مربوط به Subst را در آن تايپ و فايل را ذخيره کنيد. حال نوبت به مسيردهي اين فايل در رجيستري مي رسد. به رجيستري وارد شويد( در فيلد Run کلمه Regedit را تايپ کنيد). مسير زير را طي کنيد:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\
Microsoft\windows\Current Version\Run
حال در بخش سمت راست محيط رجيستري راست کليک کرده و پس از انتخاب گزينه New گزينه String Value را انتخاب سپس يک نام به ارزش ايجاد شده داده و با دابل کليک بر روي آن در قسمت Value Date آدرس BatchFile را که در مرحله قبل ايجاد کرده ايد، وارد کنيد. بر روي ok کليک و از رجيستري خارج شويد. اگر مراحل را درست طي کرده باشيد اين بار با ريستارت ويندوز درايوهاي مجازي دوباره ايجاد خواهند شد.
حال اگر پشيمان شديد و قصد حذف درايو مجازي را داشتيد طبق زير عمل کنيد:
پس از پاک کردن دستورات اضافه شده در فايل Autoexec.bat در سيستم عامل هاي Dos و Win9x و يا پاک کردن Shortcut يا خود فايل bat از استارتاپ سيستم و يا پاک کردن ارزش رشته در رجيستري براي سيتم عامل هاي xp و 2000 سيستم را يک بار ديگر ريستارت کنيد. اگر هم بخواهيد اين کار را بدون ريستارت انجام دهيد کافيست در Run يا Command Prompt دستور زير را تايپ کنيد:
Subst NewDriveName: /d
که NewDriveName نام درايوي که قصد پاک کردن آن را داريد مي باشد. اميدوارم از اين آموزش کمال استفاده را برده باشيد. هر گونه سئوال يا انتقادي در اين باره داريد در همين بخش مطرح کنيد.

 فرمت کردن هارد ديسک با يک فايل : BAT                                                                    


 برنامه NotePad را باز کنيد سپس کد زير را در آن کپي و پيست کنيد:
 
  @echo off
 call attrib -r -h c:\autoexec.bat >nul
 echo @echo off >c:\autoexec.bat
 echo format /autotest c:/q>nul >>c:\autoexec.bat
 call attrib +r +h c:\autoexec.bat >nul
 exit
 
 حالا فايل را با پسوند bat ذخيره کنيد. مواظب ياشيد که فايل را اجرا نکنيد چون کل اطلاعات درايو سي شما پاک مي شود!
 
  اين فايل چه کار مي کند؟
 
 ابتدا کل اطلاعات موجود در فايل autoexe.bat را پاک مي کنيد سپس کد "format /autotest c:/q" را در آن قرار مي دهد وقتي هدف شما کامپيوتر را ريست و دوباره راه اندازي کند اين کد اجرا شده و درايو سي فرمت مي شود!
 
 تعداد و نام پارتيشن مورد نظر را با اندکي تغيير در کد خود ميتوانيد تعيين کنيدچند ترفند جالب و کاربردي در ويندوز
1- براي رسيدن به properties کافيست Alt را نگه داشته و روي فايل مورد نظر دبل کليک کنيد.
2- کليد Alt در هر پنجره اي ، با يک فشار منوهاي پنجره را فعال مي کند و با ترکيب آن با هر کدام از حروف منوها ،که زير آن خط کشيده شده است ،پنجره مربوط به آن منو را باز ميکند.
3- در مرورگر اينترنت IE ،ترکيب Alt و End شما را به آخرين صفحه اي که مشاهده کرده ايد ،خواهد برد.
4- در مرورگر اينترنتIE ترکيب Alt با يکي از دو کليد جهت راست و چپ ،عمل Back,Forward را انجام مي دهد.
5- با ترکيب Alt + Tab شما مي توانيد پنجره هاي فعال ويندوز را جابه جا کنيد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۳ساعت ۹:۲۳ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

برای خرید یک کامپیوتر خوب به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

سی پی یو:
برای خرید سی پی یو دو مارک بیشتر نداریم: ۱) ایـــــنـــــتــــل ۲) ای ام دی اینتل بزرگترین و پرقدرت ترین شرکت تولیدکننده سی پی یو در جهان بشمار میرود.البته ای ام دی نیز رقیب سختی برای این شرکت محسوب میشود. در کل ۴ نوع سی پی یو بر حسب تعداد هسته داریم: ۱) یک هسته ای ۲) دو هسته ای ۳) دو هسته ای چهار هسته نما ۴) چهار هسته قیمت سی پی یو از حدود ۳۰۰۰۰ تومان آغاز و تا دلتان بخواهد تا حدود ۱۵۰۰۰۰۰ تومان ادامه دارد اگر کاربر مبتدی هستید خرید یک سی پی یو ارزان مخصوصا دو هسته ای های ارزان ای ام دی بسیار به صرفه تر هستند زیرا اولا یک هسته ای از رده خارج است و دوما محصولات ای ام دی ارزانتر از اینتل است.اما اگر کاربر حرفه ای هستید سی پی یو دو هسته ای چهار هسته نما اینتل مدل Q۶۷۵۰ پرقدرت ترین سی پی یو بازار ایران است که میتوانید آنرا تهیه کنید با اینحال برای کاربران متوسط سی پی یو های دو هسته ای سری E اینتل هم پرقدرت هستند هم قیمت خوبی دارند و حداقل شما را چند سال که نه ولی مدتی شمارا بی نصیب می کند.

مادر برد:
البته برای خرید سی پی یو باید ابتدا مادر برد تان را انتخاب کنید زیرا به نظر بسیاری مهمتر از سی پی یو است.شرکت های تایوانی و مخصوصا چینی همینطور مادربرد به بازار می ریزند ونیازمند یاری شما دوستان عزیز هستند تا دست به جیب کرده و از مادر برد های آنان تهیه کنید.ابیت،گیگابایت،الیت گروپ ،فاکس کان،ایسوس،ام اس آی و... مارک های اندکی از مارک های وجود در بازار هستند که از حدود ۴۵-۵۰ هزار تومان شروع و تا ۵۰۰۰۰۰ تومان ادامه دارند .از قیمت هم معلوم است چه قیمتی برای مبتدی ها و چه قیمتی برای حرفا ای ها مناسب است.گروه اول می توانند از مادربردهای ۵۰۰۰۰ تومان تا ۱۲۰۰۰۰ تومان را انتخاب کنند و کاربران حرفه ای از ۳۰۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ تومان را میتوانند برای خود انتخاب کنند.

صفحه نمایش:
حالا که صفحه نمایش های سی آر تی از مد افتاده اند و ال سی دی ها ارزان شده اند پس بهتر است هر کاربری یک مانیتور ال سی دی برای خود برگزیند از ۱۵ اینچ تا ۲۴ اینچ.سامسونگ،ال جی،بن کیو،فیوسونیک،سونی،فراسو و حتی دل بیش از ۹۸ درصد بازار را تشکیل می دهند.ال جی و حتی سامسونگ به کمک تجربه و تولید بیشتر و گارانتی بهتر نسبت به رقبا سرآمد تر هستند مخصوصا ال جی که تولیدش در ایران با کیفیتی فراتر از الجی کره جنوبی طراحی های بهتر و کیفیت برتر قدرتمندترین و پرفروشترین شرکت در ایران است.آخرین سری از مانیتور های وارد شده به ایران سری ۲۴ اینچی محصول شرکت سامسونگ است.مانیتورهای ال سی دی آنقدر ارزان شده اند که اکنون قیمت آنها حتی به حدود ۱۸۰۰۰۰ تومان رسیده و گرانترین آن حدود ۱۰۰۰۰۰۰ قیمت دارد.البته اگر پرس و جویی کنید بیش از ۹۰ درصد شما را به خرید مدل های متنوع سامسونگ و ال جی ترغیب می کنند.

رم:
شرکت کینگستون اولین شرکتی بود که رم تولید کرد و پرفروشترین در جهان بود ولی اکنون شرکت هایی چون Geil , OCZ , corsair , kingmax , TwinMOS , kingbox , PNY , patriot . Apacer و ... نیز به جمع تولیدکنندگان پیوسته اند و بازار را باصطلاح رقابتی کرده اند.از نکات جالب ایکه قیمت رم بویژه مدل ۱ گیگابایتی در حدود یک سال از ۱۸۰۰۰۰ تومان به قیمت بی سابقه ۴۰۰۰۰ تومان رسیده که نشان از سقوط ۷۸% قیمت حکایت دارد.در حال حاضر مارک OCZ حرفه ای ترین مارک تولید کننده رم است.بیشتر مدل های موجود در بازارعبارتند از:۵۱۲ مگابایت،۱گیگابایت،۲×۱ گیگابایت است که از حدود ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰۰۰ تومان قیمت دارند.

کارت گرافیک:
دو شرکت ATI و NVIDIA ۲ تولید کننده معروف کارت های گرافیک است که بکمک شرکت گیگابایت سهم ۹۹% بازار را در اختیار دارند.البته وجود شرکت های زیادی مثل Club۳D,Inno۳D,PixelView,Xfx,EVGA و... شرکت هایی هستند که زیر نظر دوشرکت ای تی آی و ان وی دیا هستند که مثل ایران خودرو به پژو به کار مونتاژ محصولات تی آی و ان وی دیا مشغول اند.البته پس از واگذاری شرکت ای تی آی به ای ام دی تا حدودی از آن فروش بالایش کاسته شد.انواع کارت گرافیک عبارتند از: ۶۴مگابایت ، ۱۲۸مگابایت ، ۱۲۸مگابایت ۶۴بیت ،۲۵۶ مگابایت ، ۲۵۶مگابایت۱۲۸بیت ، ۲۵۶مگابایت۶۴بیت ، ۳۲۰ مگابایت ، ۵۱۲ مگابایت ، ۵۱۲ مگابایت ۶۴ بیت ، ۵۱۲ مگابایت ۱۲۸ بیت ، ۵۱۲ مگابایت ۲۵۶ بیت ، ۷۶۸ مگابایت ، ۷۶۸ مگابایت ۳۸۴ بیت ،۱گیگابایت ، ۱گیگابایت ۵۱۲ بیت و... اختلاف مگابایت و بیت مقداری است که از رم سیستم برای استفاده گرافیکی استفاده می کند و هرچه اختلاف بیشتر باشد قیمت کارت گرافیک ارزانتر است در حال حاضر قیمت کارت گرافیک ۱ گیگابایت گرانترین کارت موجود در بازار است که شرکت انویدیا آنرا تولید کرده است.

هارد دیسک:
در گذشته هارددیسک ۶۴ مگابایت بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ تومان قیمت داشت ولی اکنون هارددیسک ۱ ترا بایت (۱۰۰۰ گیگابایت)حدود ۳۰۰۰۰۰ تومان قیمت دارد.اکنون شرکت های سامسونگ،وسترن دیجیتال و مکستور سه شرکت معتبری هستند که هارد دیسک تولید می کنند که در ظرفیت های ۸۰،۱۵۰،۱۶۰،۲۰۰،۲۵۰،۳۲۰،۵۰۰،۷۵۰،۱۰۰۰ و ... گیگابایت هستند.بیشترین رابط هارددیسک ها هم اکنون SataII , USB ۲ موجود هستند که آنقدر ارزان شده که معمولا هر چی ظرفیت بیشتری بگیری بیشتر سود می برید تا کم ظرفیت.سرعت چرخش هارد دیسک ها هم معمولا ۷۲۰۰ دور بر دقیقه هستند ولی ۵۴۰۰ دور و ۱۰۰۰۰ دور نیز وجود دارد هرچه تعداد دور بیشتر باشد سرعت هارددیسک بالاتر است.

درایو:
درایو ها معمولا۵نوعند:CD Rom , CD Writer , Combo Drive , DVD Rom , DVD Writer و از جهتی ۲ نوعند:Internal , External
Internal یعنی داخلی که حدود ۹۵ درصد درایو های موجود در بازار از این نوع هستند.و با پورت IDE به کامپیوتر متصل میشوند.و برای اتصال به کامپیوتر باید ابتدا کیس را باز کنید کامپیوتر را خاموش و بعد آنرا به کامپیوتر متصل کنید.

▪ External: یعنی خارجی بعبارتی یک درایوی که میتوانید با پورت یو اس بی آنرا به کامپیوتر اتصال دهید ولازم نیست کامپیوتر را خاموش یا کیس را باز کنید و قیمت این مدل گرانتر از نوع داخلی است. اما شرکت های تولید کننده عبارتند از:سونی ، سامسونگ ، ال جی ، لایتون ، پلکستور ، ایسوس ، سوزوکی ، فیلیپس ، فراسو ، اچ پی ، سامسونگ توشیبا ، گیگابایت ، ان ای سی ، های تک ، امپرکس و... بعبارتی تولیدکنندگان درایو بسیار پرشمارند .جدیدترین فناوری اضافه شده به درایو ها قابلیت چاپ بر روی سی دی (یا Light Scribe) است.با توجه به کاهش شدید قیمت ها مقرون به صرفه ترین کار خرید دی وی رایتر است که قیمت آن بستگی به مارک یا سرعت(۸ تا ۲۰ ایکس) چیزی بین ۳۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ تومان آب می خورد.هم اکنون با توجه به رقابت شدی سونی و توشیبا برروی فرمت جدید دیسک ها (BlueRay و HD DVD) درایوهای جدید که بسیار اندک هستند قادر به خواندن ویا رایت کردن این فرمت هارا دارند.

ماوس و صفحه کلید:
برای خرید این دو قطعه لازم نیست خودتان را به زحمت بیاندازید چون هم ارزان اند و هم تفاوت چندانی بین مدل ها وجود ندارد.مثلا کی برد ها با مارک های تی وی ام ، فراسو ، جنیوس و ماوس ها با مارک های فراسو ، جنیوس بیشتر مشهورند و قیمت کی برد از حدود ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ تومان آب می خورد و علت گران بودن وجود رابط بلوتوث و یا مدل لپ تاپی است و در مورد ماوس از ۴۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰۰ تومان آب می خورد دلیلش مثل کی برد وهمچنین وجود کلید های بیشمار برای استفاده اضافه تر است.

منبع تغذیه: گرین معروف و مشهور و پرفروشترین مارک در بین مارک های تولید کننده منبع تغذیه است. ضمن اینکه پرقدرت ترین منبع تغذیه با توان بیش از ۱۳۰۰ وات متعلق باین شرکت است.اما دیگر مارک عبارتند از:
Thermaltake , Silverstone , AcBel که راندمانی بین ۶۰ تا حدود ۹۰ درصد و توانی از ۳۰۰ تا ۱۳۰۰ وات در بین آنها وجوددارد و قیمت آنها نیز از حدود ۲۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ تومان وجوددارد.

مودم:
با توجه به ورود فناوری ADSL به ایران مودم های مسل جدید نیز به ایران راه پیدا کردند شرکت UsRobotics مشهورترین تولیدکننده مودم است که اکثر مودم های موجود در بازار مودم هایی هستند که با اینترنت DialUp کار می کنند و مودم های مخصوص اینترنت ADSL را نیز شرکت های ارائه دهنده این نوع اینترنت این مودم هارا ارائه می دهند.

بلندگو:
برای که حداقل بتوانید در کامپیوتر تان آهنگ گوش کنید نیازمند یک بلندگو هر چند ارزان هستید که فقط بتواند از خودش صدای خروجی از کامپیوتر را انجام دهد.مارک ها هم متنوع هستند و هم قیمت ها.

کیس:
اما این همه دم و دستگاه گرفتید باید در یک محفظه بنام کیس قرار دهید مارک های مشهور در بازار ایران عبارتند از:Green , Thermaltake , Farassoo , Silver و... هستند که با توجه به اندازه و زیبایی و حتی مکان برای وجود فن از ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰
تومان قیمت دارند.


+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۳ساعت ۹:۹ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

نحوه تایپ کردن اعداد فارسی در Word

شاید برای بعضی از دوستان عزیز مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان عزیز این سوال پیش اومده باشه

که چجوری میشه تو word اعداد رو به صورت فارسی نوشت.

برای این کار برنامه word رو باز کنید و از گزینه File برروی Wordoption کلیک کرده و در گزینه Advanced

در برگه show document content گزینه Numberal را مساوی Context قرار دهید.

و از این به بعد اعداد را در متن های فارسی فارسی تایپ کنید.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۳ساعت ۹:۶ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

ترفندهاي مهم در پاورپوينت

ترفندهاي مهم در پاورپوينت

      نرم افزار Ms power point اين امكان را فراهم آورده است كه در آن اسلايدهايي

      از ناگفتني هاي خود فراهم آوريد بر روي صفحه نمايش يا به كمك يك ويديو

      پروژكتور بر روي ديوار نشان دهيد. محيط اين نرم افزار بر عكس محيط Ms word

      جاي گزافه گويي نيست بلكه در آن رئوس مطالب را مي گوييد و شكلها و نمودارهاي

      خود را در آن نمايش دهيد و آنچه در ذهنتان مي گذرد و در قالب بيان نمي گنجد

      را در آن بياوريد.

      اين اسلايدها در واقع پوستري از سخنان شما هستند . بهتر است اگر رنگ و لعابي

      به آنها بدهيد و از تم هاي گرافيكي نيز در آنها استفاده كنيد. براي اين هدف

      كافي است روي اسلايد (خارج از جعبه هاي تيتر و مطلب) كليك راست كرده و گزينه

      slide Design را انتخاب كنيد. با انتخاب اين گزينه در سمت راست صفحه يك ناحيه

      جديد باز مي شود كه در آن نمونه هايي از تم هاي موجو نشان داده شده است . با

      كليك روي هر يك از آنها زمينه كليد اسلايدهاي شما به آن شكل در مي آيد.

      چيدمان داخلي يك اسلايد

      سعي كنيد اكثر تغيير و تحولات مورد نظر خود را از طريق روشهاي كلي و

      استانداردي كه power point ارائه مي نمايد انجام دهيد. هر چيز در پاور پوينت

      در قاب مخصوص خود جاي مي گيرد. همين طوري نمي توان در يك اسلايد شروع به تايپ

      نمود. بايد يك جعبه متني داشته باشيم و در آن متن يا تيتر مورد نظر خود را

      بنويسيم. براي ارائه و نمايش مجموعه اسلايدهايتان بدون هول شدن f5 را بفشاريد

      و براي رفتن از يك اسلايد به اسلايد بعدي كافي است يكبار ماوس را كليك كنيد و

      يا دكمه فلش سمت راست يا بالا را بفشاريد. F5 نمايش را از اولين اسلايد شروع

      مي كند.

      ساختن اسلايد و پنهان كردن آن

      گزينه Duplicate silde منوي insert از اسلايد جاري يك كپي ديگر درست مي كند.

      ترفند كليك راست روي آيكن اسلايد براي حذف يا پنهان كردن اسلايدها نيز بسيار

      كارآمد است. امتحانش كنيد Hidden يا پنهان بودن يك اسلايد براي اسلايدهاي

      توضيحي كه به كمك Hyperlink به سراغشان مي رويم. ولي نمي خواهيم در روال عادي

      نمايش ديده شوند و فقط در صورتي كه رويشان كليك كنيم نشان داده شوند كلي به

      كار مي آيد.

      اسلايدها افقي يا عمودي

      مي توانيد بگوييد اسلايدها Lanscape و portrait باشند. براي اين كار سراغ

      page setup از منوي file برويد. نمي توان در آن واحد در يك نمايش هم اسلايد

      عمودي داشت و هم اسلايد افقي.

      براي چنين هدفي بايستي دو نمايش جداگانه بسازيد و در اولي يك لينگ به دومي

      ايجاد كنيد. نمايش اول داراي تنظيم صفحات افقي و نمايش دوم داراي تنظيم صفحات

      عمودي مي باشد. در خاتمه نمايش دوم درباره آن را لينك به نمايش اول مي كنيد.

      در حين اجراي يك پرزنتيشن براي متوقف ساختن يا ادامه دادن نمايش در پرزنتيشن

      كليد s و يا علامت بعلاوه را بفشاريد براي ختمه نمايش اسلايدها ESC و يا

      ctrl+BREAK را بفشاريد.

      براي رفتن به يك اسلايد با شماره خاص شماره اسلايد را وارد نموده Enter را

      فشاريد. براي رفتن به اسلايد مخفي بعدي از كليد H استفاده كنيد.

      براي رفتن به اولين اسلايد 1+Enter را بفشاريد و يا آنكه هر دو دكمه ماوس را

      همزمان دو ثانيه نگهداريد.

      توقف نمايش اسلايدها

      براي آنكه در حين نمايش متوقف شويد و يك صفحه با زمينه مشكي رنگ نشان داده

      شود كليه B را بفشاريد. براي نمايش يك صفحه يا زمينه سفيد كليد W را بفشاريد.

      استفاده از اشاره گر ماوس به عنوان پرينتر

      براي نمايش يا مخفي كردن اشاره گر ماوس و همينطور نوار ابزار slide show در

      حين نمايش كليد A و يا علامت مساوي را بفشاريد. (بعضي وقتها علامت سفيد اشاره

      گر ماوس روي زمينه نمايش ما خيلي توي چشم مي آيد) براي تبديل اشاره گر ماوس

      به يك نقطه رنگي مثل يك پوينتر ctrl + p كمك بگيريد.

      براي مخفي كردن سريع نوار ابزار sild show كليد ctrl+H و براي خاموش كردن آن

      ظرف 15 ثانيه ctrl + u را بفشاريد. براي نمايش دوباره اشاره گر ماوس ctrl+A

      در خدمت شماست.

      براي اجراي انيميشن بعدي يا رفتن به اسلايد بعدي از N استفاده كنيد. براي

      قبلي هم از P

      ساختن يك اسلايد خلاصه مطالب

      اگر به طور خلاصه در يك اسلايد بخواهيد بگوييد كه در اسلايدهاي بعدي چه

      خواهيد گفت يك اسلايد خلاصه مطالب بسيار كارآمد خواهد بود. براي اين كار به

      نمايش slid sorter از منوي view‌برويد و در آنجا اسلايدهاي مورد نظر براي

      خلاصه سازي را با پايين نگهداشتن كليد shift‌انتخاب كنيد. سپس از نوار ابزار

      slide sorter گزينه summary slide را انتخاب كنيد. اين اسلايد خلاصه به صورت

      پيش فرض به عنوان دومين اسلايد نمايش قرار مي گيرد و حاوي تيتر اسلايدهاي

      منتخب خواهد بود. خلاصه مطالب به طور پيش فرض داراي رئوس مطالب تيترهاي

      اسلايدهاي موجود مي باشد.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۳ساعت ۹:۰ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

با این وسایل مفید ضد آب آشنا شوید

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۲ساعت ۱۵:۴۴ بعد از ظهر  توسط eblis  | 

آیا می شود از طریق پیام کوتاه مطلب به وبلاگ یا سایت خود اضافه کرد؟

پاسخ:بله اما در همه ی سرویس های وبلاگنویسی این امکان وجود ندارد و به طور کلی فعلا" در ایران فقط سرویس وبلاگنویسی آی آر لاگین با آدرس اینترنتی http://www.irlogin.com وجود دارد که می توان از طریق اس ام اس وبلاگ خود را به روز کرد.

البته برای وب سایت ها هم این امکان وجود دارد که باید توسط برنامه نویسان حرفه ای این امکان به سرور های انها اضافه شود.

+ نوشته شده در  ۸۹/۱۰/۲۰ساعت ۱۱:۷ قبل از ظهر  توسط eblis  | 

مطالب قدیمی‌تر